Hlavní navigace

Akcie navázaly na včerejšek a připisují další zisky

21. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Evropským akciím se dařilo i dnes. Zisky ale již nedosahovaly takových výšin jako včera, a tak si index Stoxx 600 v dnešní seanci polepšil o zhruba třetinu procenta.

Určitou podporu mohl akciím vytvořit i dnes zveřejněný německý předstihový index ZEW, který výrazně překonal očekávání. Hlavní pozornost je však upřena na čtvrteční britské referendum. Jeho výsledek dá akciovým trhům nový impuls.

skoleni_29_6

V zámoří otevřely burzy mírným růstem, když index S&P 500 přidává jen jednu desetinu procenta. Zisky a ztráty jednotlivých sektorů se pohybují do půl procenta.

Index PX si dnes připsal dalších 0,4 %. Hlavním tahounem byly všechny tři hlavní bankovní domy, když Komerční banka vymazala včerejší ztráty a posílila o 3,2 %, Erste přidala 2,2 % a Moneta 1 %. S téměř 1,5% ziskem se mezi ně ještě vloudila likérka Stock Spirits, jejíž akcie podpořila zpráva o výplatě mimořádné dividendy ve výši 10 pencí na akcii. Na chvostu dnes zakončily akcie sázkařské společnosti Fortuna se ztrátou 2,7 %, více jak dvě procenta však ještě ztratily O2, Pegas a ČEZ. Obchodní aktivita byla víceméně průměrna, když zobchodovaný objem dosáhl 0,645 mld. CZK oproti průměru za poslední rok ve výši 0,592 mld. CZK.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).