Hlavní navigace

Akcie navázaly na včerejšek a připisují další zisky

Autor: Shutterstock
Miroslav Frayer

Evropským akciím se dařilo i dnes. Zisky ale již nedosahovaly takových výšin jako včera, a tak si index Stoxx 600 v dnešní seanci polepšil o zhruba třetinu procenta.

Určitou podporu mohl akciím vytvořit i dnes zveřejněný německý předstihový index ZEW, který výrazně překonal očekávání. Hlavní pozornost je však upřena na čtvrteční britské referendum. Jeho výsledek dá akciovým trhům nový impuls.

cestovko

V zámoří otevřely burzy mírným růstem, když index S&P 500 přidává jen jednu desetinu procenta. Zisky a ztráty jednotlivých sektorů se pohybují do půl procenta.

Index PX si dnes připsal dalších 0,4 %. Hlavním tahounem byly všechny tři hlavní bankovní domy, když Komerční banka vymazala včerejší ztráty a posílila o 3,2 %, Erste přidala 2,2 % a Moneta 1 %. S téměř 1,5% ziskem se mezi ně ještě vloudila likérka Stock Spirits, jejíž akcie podpořila zpráva o výplatě mimořádné dividendy ve výši 10 pencí na akcii. Na chvostu dnes zakončily akcie sázkařské společnosti Fortuna se ztrátou 2,7 %, více jak dvě procenta však ještě ztratily O2, Pegas a ČEZ. Obchodní aktivita byla víceméně průměrna, když zobchodovaný objem dosáhl 0,645 mld. CZK oproti průměru za poslední rok ve výši 0,592 mld. CZK.

Našli jste v článku chybu?