Hlavní navigace

Akcie na konci týdne klesají

Josef Němý

Hlavní akciové indexy dnes ztrácí okolo 0,5 %. Evropské burzy lehce klesaly již ráno a nálada se zhoršila se odpoledních údajích z americké ekonomiky, když nečekaně prudce klesl index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity.

Doba čtení: 1 minuta

V západní Evropě se nejméně daří automobilkám a energetickým firmám, z jednotlivých titulů např. o více než 3 % klesají akcie francouzské mediální společnosti Vivendi po zprávě o zastavení prodeje brazilské divize. Mírně posiluje pouze defenzivní farmaceutický sektor.

Pražská burza dnes klesá více než okolní trhy. Nedaří se totiž většině velkých emisí, když přibližně 2 % ztrácí akcie Telefonicy, Erste Bank i ČEZ a index PX tak krátce před závěrem obchodování oslabuje o 1,5 %. Akcie největší české firmy ČEZ jsou nadále pod prodejním tlakem kvůli nízkým cenám německé elektřiny, propadly se pod hranici 600 korun za kus a zřejmě dnes uzavřou na nejnižší úrovni od října 2008. Daří se naopak akciím Fortuny (+1 %), které opět vylepšily své letošní maximum a od začátku roku jsou již zhruba o 15 % silnější.

Našli jste v článku chybu?