Hlavní navigace

Akcie Fortuny se dnes naposledy obchodují s nárokem na dividendu ve výši 0,23 eur

5. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Náladu na pražské burze ochladila data z USA. Jak dopadlo obchodování?

Komentář k trhu

Pražská burza při poloviční aktivitě uzavřela pondělní seanci se ziskem 0,55 %. Nízký objem obchodů má na svědomí zejména absence londýnských hráčů, neboť tamější trhy měly z důvodu svátku zavřeno. Index PX a většina evropských indexů dopolední ztráty vyměnila za zisky zejména v očekávání středečního zasedání ECB a spekulacích o vytvoření bankovní unie. Také Čína potvrdila nadále záměr investovat do dluhu zemí eurozóny. Náladu v závěru dne však mírně ochladil nečekaný pokles podnikových objednávek v USA. Erste Group posílila o 2,5 % na 365 Kč. Komerční banka se k většímu růstu neodhodlala (3111 Kč, 0,2 %). ČEZ neudržel denní maxima o uzavřel na 733 Kč (+0,3 %), NWR si naopak polepšilo o 2 % (91,3 Kč). KITD a CME poznamenala v úvodu vlna nucených výprodejů.

Fortuna: Neutrální. DD: Koupit. Cílová cena: 146 Kč

Akcie Fortuny se dnes naposledy obchodují s nárokem na dividendu ve výši 0,23 EUR na akcii (5,9 Kč), což představuje 6,3% dividendový výnos. Výplatní termín je stanoven na 25. června.

KIT Digital: Neutrální. DD: Nehodnoceno. Cílová cena: Nehodnoceno

Akcie KIT Digital včera v Praze uzavřely na svém historickém minimu 57,5 Kč.

Unipetrol: Neutrální. DD: Revize. Cílová cena: Revize

Dnes (5. června) se koná řádná valná hromada společnosti Unipetrol. Agenda valné hromady obsahuje standardní body.

skoleni_29_6

Unipetrol rovněž oznámil v tiskovém prohlášení, že společnost Česká spořitelna, a.s. navýšila k 26. dubnu akciový podíl na hlasovacích právech na valné hromadě společnosti UNIPETROL, a.s. na 3,01 % hlasů. Informace o růstu podílu klíčových akcionářů bývá vnímána trhem pozitivně.

Komentář k americkému trhu

Zámořské trhy se v úvodu nového týdne pokoušely zkorigovat páteční propad, slabá makrodata však sebrala indexům růstový potenciál (DJIA –0,14 %, S&P500 +0,01 %, Nasdaq +0,46 %). Podnikové objednávky v dubnu poklesly již druhý měsíc v řadě, což je poprvé za více než 3 roky. Optimismus investorům nedodal ani index aktivity ISM pro oblast New York, který se v květnu propadl dokonce pod hladinu 50 bodů. Kupce na trhy naopak přilákaly nejnižší valuace indexu S&P500 od listopadu loňského roku. Pomohla také zpráva čínské centrální banky, která bude i nadále investovat do dluhu zemí eurozóny a dalších aktiv. Ze schůzky dua Merkelová Barroso vzešla pouze informace, že se na summitu bude mimo jiné jednat o celoevropském dozoru nad bankami. Pozitivně na trhy zapůsobila také zpráva agentury  S&P, která vidí šanci „pouze“ 1:3, že Řecko opustí eurozónu v nejbližších měsících. Z jednotlivých titulů stojí za zmínku další růst akcií těžařů zlata (Newmont +2,5 %) i přes mírný pokles tohoto vzácného kovu (-0,3 %). Pod prodejním tlakem se ocitly naopak velké bankovní domy (JPM, MS –3 %). Americká lehká ropa (WTI +1 %) otočila vývoj do zelených čísel díky slábnoucímu dolaru, který uzavřel den vůči euru na hodnotě 1,25 USD/Euro.

Autor článku

Autor je ředitelem odboru analýz J&T Banky.

Autor je vedoucí obchodního oddělení J&T Banky.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).