Hlavní navigace

Akcie ČEZu pod výraznějším prodejním tlakem. Kam až spadnou?

23. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pražská burza v závěru týden kopírovala negativní vývoj na světových trzích a končí v červených číslech. Index PX v konečném součtu odepsal 1,3 % a končí pod metou 900 bodů na hodnotě 898 bodů.

Komentář trhu

Pod výraznějším prodejním tlakem byly opět akcie ČEZ. Titul pokračoval v poklesu, když během třech obchodních dní ztratil 4,1 %. Akciím příliš neprospělo nové prodejní doporučení analytiků s cílovou cenou 660 Kč. ČEZ páteční obchodování zakončil poměrně výrazným poklesem o 1,9 % na cenu 706 Kč a to vše v solidním objemu 736 mil. Kč. Vzhledem k tak negativní náladě se poměrně stabilně drží akcie finančních titulů. Akcie Erste Bank odepsaly 1,1 % na závěrečnou cenu 383,8 Kč. Akcie Komerční banky v průběhu týdne úspěšně přidávaly a v samotném závěru týdne tyto zisky lehce odepsaly. KB zakončila slabší o 1,4 % na závěrečné ceně 3 510 Kč. Na poměrně zajímavou cenu vyklesaly akcie Telefónicy. Titul s výjimkou úvodu týdne pouze klesal a zakončil na ceně 378 Kč. Vzhledem k defenzivní povaze titulu a pomalu se blížící dividendě je to zajímavá alternativa do portfolia.

Komentář k americkému trhu

Investoři v US na závěr obchodního týdne ve velkém vybírali zisky, kvůli špatným zprávám ze Španělska. Tamní vládě sice byla oficiálně schválená pomoc rekapitalizace bank, ale žádost regionální vlády Valencie o finanční pomoc ve výší 18 mld. EUR a také vyhlášení vlády o pokračující recesi v roce 2013 kvůli úsporným opatřením, odeslalo trhy hluboko do červených čísel. Široký S&P index uzavřel na 1 362 bodech (-1,0 %), DJIA  (-0,9 %, 12 823 b.) a technologický Nasdaq (-1,4 %, 2 925 b.). Mezi sektory odepsal nejvíce technologický pronásledován finančním. Ropa po čtvrtečním vysokém růstu také ztrácela (Brent –1,1 %, WTI –1,3 %), naopak mírné zisky si připsalo zlato (+0,2 %) a stříbro (+0,3 %). Po vysokých propadech se zvedá zemní plyn, který se dnes pohyboval proti trhu (+2,8 %, za poslední měsíc +38 %). Výrobce paměťových karet Sandisk, po zlepšených výsledcích za 2Q a vyššímu očekávání na 38,7 (+10,3 %), Google po výsledcích +3 %, zklamání Microsoftu –1,8 %.

Autor článku

Autor je ředitelem odboru analýz J&T Banky.

Autor je vedoucí obchodního oddělení J&T Banky.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).