Hlavní navigace

Názor k článku Air Bank smazala rozdíl mezi běžným a spořicím účtem. A má další překvapení od Archi - Já bych naopak řekl, že banka právě s...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 17. 4. 2013 8:33

    Archi (neregistrovaný) ---.homecredit.cz

    Já bych naopak řekl, že banka právě s vklady pracovat umí. Žádná banka nebyla přece zisková po roce svého provozu. Banka je velký podnik a návratnost investice se vrací v horizontu cca 5 let, kdy se dostává do černých čísel. Pokud ale předpokládaný dluh byl za první rok -700 mil. a jsou na 300 mil, tak AB někde dokázala skvěle ("ušetřit") zhodnotit ve svých aktivech 400 mil. - takovou sumu většina z nás nikdy ani neuvidí pohromadě.

    Co se týče Home Creditu - nepovažoval bych to za lichvu. Jednak to nedifinuje náš zákon (to je potom problém legislativy - a pokud to někomu vadí - má lépe číst volební program a zvolit si lépe, koho bude volit). Je svobodnou demokratickou volbou každého člověka, jestli na původní půjčku přeplatí dvojnásobně, nebo jí vrátí do jednoho měsíce bez poplatků a bez navýšení, nebo si vezmete spotřebitelský úvěr na pět měsíce, kde přeplatíte cca v řádu 100,- Kč. Toto si myslím žádná jiná bankovní instituce ve svém produktovém portfolio nenabízí.

    Podle mě finanční prostředky z AB se zhodnocují ve spolupráci právě s PPF - odtud se dotují hlavní finanční zdroje (u PPF totiž je "masa" těchto finančních prostředků na pokrytí těchto nákladů - kdy tady zase mají založené účty podinkatlé jako PO (např. i Robert Změlík (Starlife apod.).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).