Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku 5 způsobů, jak ušetřit při nákupu v Alza.cz od xls - Nejdřív by to chtělo hlavně při nákupu použít...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 26. 6. 2013 12:45

  xls (neregistrovaný) ---.75.broadband6.iol.cz

  Nejdřív by to chtělo hlavně při nákupu použít rozum, slevy to pak nedoženou. Alza používá taktiku, která asi funguje na ty největší idioty, má u spousty výrobků uvedeny slevy v desítkách procent, ve skutečnosti je to jen trik, kdy použijí nesmyslný základ ceny. Stačí se pak podívat na ceny ostatních, to je jediné rozumné kritérium výběru.
  Jinak je fakt, že když se napočítá nějaká výroční sleva + další + za platbu kartou, tak to někdy opravdu může vyjít rozumně. To je ale spíš výjimka.

 • 29. 6. 2013 0:46

  MiNi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To dělá skoro každý. V posledních týdnech perlí i Czc, které jinak preferuji: sony a58 sleva ze "14 tisíc" na 10990, přičemž to je cena, za kterou tento foťák mají úplně všude (dopručena dodavatelem). Podobně jsem se bavil u šrotovného, kde byly dokonce některé ceny (HDD seagate) vyšší se šrotovným než bez něj a u dalších položek byly slevy řádu korun. Ale to se stává...

 • 1. 7. 2013 8:27

  thr

  Ona se základní cena, od které se počítají slevy, bere prakticky vždy jako listprice distributora a prodejci jdou vesměs o něco dolů. Upřímně moc nevím, jak byste to chtěl počítat jinak, nevidím na tom nic nekorektního.

  Pokud vyhlásil nějaký výprodej přímo distributor, tak je to sporné - klidně může jít i o jednorázovou akci a přijde mi i pak korektní udat "slevu" proti základní ceně. Vadí mi pouze případ, kdy se "sleva" udá proti nějakému naprosto vylhanému základu, ale s tím jsem setkával spíš u hypermarketů (prodej nějaké potraviny dlouhodobě za 10 korun, pak další den sleva na 8 korun, ovšem na cenovku se napíše "běžná cena 14 korun" aby procento bylo lepší ač se to za 14 nikdy neprodávalo).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).