Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku 5 způsobů, jak ušetřit při nákupu v Alza.cz od Intri - "Pokud například utratíte 20 000 Kč Kč, můžete...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 26. 6. 2013 0:32

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  "Pokud například utratíte 20 000 Kč Kč, můžete využít slevový kupón ve výši 1000 Kč, získat 5% slevu za narozeniny, a k tomu zaplatit kartou (získat další 2 %)."

  Ať se na mě autor nezlobí, ale ze které třídy ZŠ byl vyloučen a již znovu nepřijat k dalšímu vzdělávání? Ano, uděláte nákup za 20 tisíc, dáte slevový kupon na tisícovku, z toho máte 19 000 Kč. Na narozeniny dostanete 5% slevy (jsem si jistý, že si velmi dobře pohlídají, že tato sleva bude uplatněna až po kuponu), tj. sleva 5% z 19 000, 950 Kč. Částka k zaplacení tedy 18050 Kč. Když tuto částku zaplatím kartou, budou mi vrácena 2% z této částky, nikoli z původních 20 tisíc. Takže žádná "další 2%" se nekonají.

  Autor by se měl opravdu vrátit na ZŠ a napsat těch pár povinných slohových prací, které se na ZŠ požadují, aby si osvojil stylistiku dobře strukturovaného sdělení. A když už v tom bude, raději by si měl zopakovat i matematiku s procenty. Zde mu totiž zjevně nedošlo, že z pohledu vrácení peněz zaplacených kartou je žádoucí, aby placená částka byla co nejvyšší, přičemž slevy ji samozřejmě snižují a tím snižují i účinnost této "karetní slevy".

  Tl;dr: jestliže kupuji zboží za 20 tisíc a budu kombinovat slevy, uvedená procenta nemusí nutně platit (a s největší pravděpodobností nebudou). Netřeba říkat, že rozdíly rostou s hodnotou objednávaného zboží, Bude-li někdo dělat nákup za 20 tisíc, tohle asi řešit nebude. Pakliže bude dělat nákup za 200 tisíc, dají ty rozdíly už úplně jinou částku.

 • 26. 6. 2013 1:07

  arsen.lazarevic

  Dobrý večer, považoval jsem za samozřejmé, že bude jasné, že se jedná o 2 % z částky po odečtení slev, děkuji však za upozornění, raději jsem to tam ještě připsal.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).