Hlavní navigace

Názor k článku 5 způsobů, jak ušetřit při nákupu v Alza.cz od Intri - "Pokud například utratíte 20 000 Kč Kč, můžete...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 26. 6. 2013 0:32

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  "Pokud například utratíte 20 000 Kč Kč, můžete využít slevový kupón ve výši 1000 Kč, získat 5% slevu za narozeniny, a k tomu zaplatit kartou (získat další 2 %)."

  Ať se na mě autor nezlobí, ale ze které třídy ZŠ byl vyloučen a již znovu nepřijat k dalšímu vzdělávání? Ano, uděláte nákup za 20 tisíc, dáte slevový kupon na tisícovku, z toho máte 19 000 Kč. Na narozeniny dostanete 5% slevy (jsem si jistý, že si velmi dobře pohlídají, že tato sleva bude uplatněna až po kuponu), tj. sleva 5% z 19 000, 950 Kč. Částka k zaplacení tedy 18050 Kč. Když tuto částku zaplatím kartou, budou mi vrácena 2% z této částky, nikoli z původních 20 tisíc. Takže žádná "další 2%" se nekonají.

  Autor by se měl opravdu vrátit na ZŠ a napsat těch pár povinných slohových prací, které se na ZŠ požadují, aby si osvojil stylistiku dobře strukturovaného sdělení. A když už v tom bude, raději by si měl zopakovat i matematiku s procenty. Zde mu totiž zjevně nedošlo, že z pohledu vrácení peněz zaplacených kartou je žádoucí, aby placená částka byla co nejvyšší, přičemž slevy ji samozřejmě snižují a tím snižují i účinnost této "karetní slevy".

  Tl;dr: jestliže kupuji zboží za 20 tisíc a budu kombinovat slevy, uvedená procenta nemusí nutně platit (a s největší pravděpodobností nebudou). Netřeba říkat, že rozdíly rostou s hodnotou objednávaného zboží, Bude-li někdo dělat nákup za 20 tisíc, tohle asi řešit nebude. Pakliže bude dělat nákup za 200 tisíc, dají ty rozdíly už úplně jinou částku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).