Hlavní navigace

Názor k článku 5 tipů, jak vybrat vhodný podílový fond od Škodolibka domácí - Klienti dosud věrni spořicím účtům jsou masírování realitou...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 10. 2014 11:12

    Škodolibka domácí (neregistrovaný) 193.245.34.---

    Klienti dosud věrni spořicím účtům jsou masírování realitou nízkých úroků a svými bankami k přestupu do investic. No jo ... ale pro konzervativní lidi je tahle doba k přestupu do fondů snad nejhorší, co kdy byla. Konzervativní lidé jsou ti, které budou nejvíc citliví na kolísání a ztráta byť jen 1% (a třeba jen chvilková) je pro ně často smrtící ranou do klidného spaní. Oni teď nemají alternativy, které by pro ně jindy byly vhodné. Protože jak dluhopisové fondy (teď vůbec), tak i defenzivní smíšené pro ně teď budou nepřijatelně kolísat a těch pár desetin navíc proti spořicím účtům navíc jim může způsobit nepřijatelné duševní stavy.

    Viz třeba inzeráty v tisku na Konzervativní mix ČS s minulým výnosem za poslední roky kolem 2,8% p.a. Kliente - teď takový výnos v takto řízeném fondu??? ANI NÁHODOU. Pokud se portfoliomanagerovi podaří vydělat v průměru 1,5% p.a. za příští 2-3 roky, tak bude štestím skákat do vzduchu !!! A klient se bude třást, protože tohoto výnosu dosáhne za volatility, na kterou u takového fondu nebyl zvyklý nikdo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).