Hlavní navigace

Názory k článku 5 nepříjemných otázek pro šéfa Modré pyramidy

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 10. 3. 2017 12:31

  bývalý klient (neregistrovaný) ---.feld.cvut.cz

  Není. V případě starých smluv o stavebním spoření, jež byly pro účastníky výhodné - s vysokými, a tedy i zajímavými úrokovými sazbami- byly zpravidla všemi spořitelnami smlouvy pod různými záminkami vypovězeny i v případě, že nebylo dospořeno na předem smlouvou o spoření dohodnutou a předem v poplatku zaplacenou cílovou částku. "Nedospořená část" poplatku samozřejmě účastníkům spoření ani nebyla vrácena.Pan ředitel nám však tvrdí něco jiného.
  Spořitelny většinou našly bod Obchodních podmínek, podle něhož spoření ukončily a pokud Obchodní podmínky nestačily, např. v případě Raiffeisenbanky-spořitelny, odvolaly se s tichým souhlasem ČNB na Obchodní zákoník (!!) a vypověděly s výmluvou na "nevýhodnost" pro spořitelnu.
  Domnívám se, že odpovědi na otázky jsou jen promo akcí spořitelny a pokud by opět nastala situace, že něco bude pro spořitelny nevýhodné, najdou i v budoucnosti kličku, jak se závazků zbavit - jak jinak, než na úkor zákazníka. A nepůjde-li to, alespoň průběžně změní, tj. navýší roční poplatek za vedení účtu, s nímž nejste schopni nijak manipulovat, ale má jen evidenční charakter.

 • 10. 3. 2017 13:05

  tomik (neregistrovaný) 188.175.28.---

  přesně.....a na lámání chleba dojde stejně až tento rok, až lidem docvakne, že i se státním přísěvkem výnos nepokryje inflaci...muh­heheheh

 • 10. 3. 2017 13:12

  bakule (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  No kdyz mali stradatele nemaji moznosti nebo schopnosti pro lepsi zhodnoceni jejich penez ve stredne dobem horizontu, je to pro ne porad asi vynosnejsi, nez obycejny bezne dostupny jednoduchy extremne nezapodminkovany sporak za 1% (v lepsim pripade).

  Takze lepsi nez dratem do oka a diky statni podpore je to jeste porad souctem v plusu...

  Inflace v CR je jen pseudo cislo, trh je prilis maly, nez aby to melo jiny nez regionalni charakter s slouzilo to jako zaminka pro pohyb cen pro koncove "malo-" spotrebitele.

 • 10. 3. 2017 13:02

  bakule (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pokus dobry, ale pan reditel ma evidentne hrosi kuzi a silne PR v zadech. Pokud by se pojistovna nezaklinala absolutnimi poplatky, ale prepocetlo se to proste do uroku, vychazelo by to na urok zaporny. Pokud sporite na spodni narokove hranici pasma statni podpory, byl by rozdil jeste marginalnejsi. Cili tyto sporitelny nam "spravuji" penize se zapornym urocenim. De facto parazituji na statni podpore, ktera jim neprislusi. Pokud by jiny komercni subjekt vymyslel sporici ucet se zapornym urocenim, zkrachuje, ale tady? Jeste ma pan tu drzost argumentovat, ze si mohu vzit hypoteku, tedy se zadluzit. Cili sporit muzete nevyhodne, a nasledne si pujcit dalsi penize taky. :))) Nechci slevu zadarmo, dekuji.

 • 10. 3. 2017 13:07

  Cesar (neregistrovaný) 212.71.154.---

  Úžásný produkt ta Modrá Pyramida . . . Úrok 0,5 + 0,5% Bonus, když spočítáme poplatky za vedení účtu, daň z nicotného úroku, poplatek za založení smlouvy . . . . a to že klient třeba nesplní "obratovou" podmínku - k 31.12 každého roku nebude na účtě tuším 6% z cílové částky, spoří celou dobu na 0,5% . . . Takže prakticky "nula" od "nuly" pojde.
  To je vejvar, už aby je zrušili, drží je nad vodou "pouze" statní podpora 2000,- Kč.

 • 10. 3. 2017 13:19

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Ježišmarjá, to je snůška keců! Češi neuměli spořit, to je musely učit až stavební spořitelny - kam na to chodí? I komunisti měli vkladní knížky s dvouletou výpovědní lhůtou a se 4%-ním úrokem, to pán už asi ve svém věku nezažil, že? A spořit učili lidi nejen spořitelny za 1.republiky, ale i komunisti. Dále: oni nevypovídají smlouvy, ale sdělují klientům, že smlouva skončila - kecá jak Sobotka v Parlamentu. Při čtení toho článku se mi ježily všechny chlupy, co mám na těle, být to ještě o kapánek delší, konkuruju rejžáku.

 • 10. 3. 2017 15:33

  karel

  Nebejt jejich úvěru bez zástavy tak se nedají lehce koupi levné nemovitosti, financovat rekonstrukce. A takový klienti lišky ty si chrochtaj blahem.tam se dobře dokládají fakturky. Dřív vypláceli i nad půl mega najednou.
  Ale ty prasárny se starejma smlouvama si mohli odpustit. A ty nový smlouvy se sporenim 1,5 procenta ( teď už jen 0,5) na ty pujcujou za 4,5 se zástavou a 5,5 bez zástavy. Za 2 procenta na zástavu to dáj málokomu.a ten určitě nebude 7 12 či 17 let v překlenovací se stejným dluhem a platit furt úroky. Takže ať nebrecej že nemají na 3 % smlouvy s bonusem. No pár lidí z ulice tady na to má preklenovak na celej barák za 2 mega.ale to máj smlouvy z roku 2000- 2006. Pak už to přestalo být výhodný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).