Hlavní navigace

Názor k článku 3 tipy, jak správně pronajímat nemovitost od JKL - To je mi tedy složitost! Jak zjistím, jestli...

 • 11. 7. 2014 19:00

  JKL (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To je mi tedy složitost! Jak zjistím, jestli nájemník má peníze? Především tak, že má peníze :-).

  Takže není třeba si nic ověřovat, ale při předání klíčů na začátku měsíce stačí chtít nájem + kauci na dřevo.

  Kdo to bez problémů zaplatí, bude i pravidelně a včas platit nájem. Kdo má v očích děs a žádá o různé splátky kauce, dělení atd., tak evidentně peníze nemá a budou s ním problémy.

  Ověřil jsem si to praxí - když někdo chtěl rozdělovat kauci, VŽDY pak měl v budoucnu problémy s placením.

  Naopak pokud někdo přišel a řekl OK a okamžitě sázel peníze na dřevo nebo převáděl na účet, tak u takových lidí jsem naopak nikdy nezaznamenal problém s platbou.

  To jestli má někdo nebo nemá VŠ, zaměstnání atd. moc rozhodující v dnešní době není. Znám lidi, co různě načerno překupničí s auty a jiným zbožím, mají třeba jenom ZŠ, ale měsíčně mají příjem ve statisících - nemají problém zaplatit nájem třeba na rok předem.

  A pak znám taky lidi, kteří mají VŠ a dělají někde za téměř minimální mzdu, protože studovali obor, který uplatnění nemá a problémy s penězi budou mít až do konce života, pokud nepůjdou dělat něco zcela mimo obor. Stačí třeba pak jen to, aby se rozešli s partnerem a už nájem z jednoho malinkého platu nezaplatí.

  Navíc slušná firma by každého měla s podobnými dotazy na jeho zaměstnance vykázat do patřičných mezí, protože za prvé po tom nikomu nic není a za druhé jí to nedovoluje zákon.