Dobrý den, děkuji na názor. Je zde skutečně velké měnové riziko, na druhé straně - na konci minulého roku byl kurz přibližně 40 Kč/100 RUB, dnes je to 50 Kč/100 RUB. Myslím si také, že vysoká inflace je v Rusku dlouhodobě politicky neudržitelná, stejně jako nepředpokládám, že by se ceny ropy vrátily na 40 dolarů za barel. "Proměnné", které vývoj rublu můžou ovlivnit, byly v článku uvedeny.
Dobrý den,
Také investici do rublu nerozumím. Tedy, pokud je provedena přes termínovaný vklad. Jak bylo i zde na měšci několikrát popsáno, úrok na termínovaném vkladu se maximálně vyrovná inflaci. Současný relativně vysoký úrok jen odpovídá vysoké základní úrokové sazbě (čti inflaci :-).
Pokud z nějakého důvodu věřím v sílu rublu a nevěřím v sílu koruny, není pak smysluplnější koupit si nějaké aktivum denominované v rublech?
Ono i ta polovina předpokladu je zcela jistě chybná. A druhá polovina s velkým otazníkem.
Koruna půjde po odstavení Singerovi bandy jmenované Klause, což bude za rok, nahoru. Takže to cokoli v zahraniční měně znehodnotí.
Co udělá rubl je otazník, stejně tak inflace.
Takže já bych do toho určitě nešel. Jeden ze dvou předpokladů spekulace určitě nevyjde.
Jinak co se týče samotného autora, tak ten je na úrovni podomních prodejců fondů z let 90-tých, se svojí argumentací "ale rubl přeci šel za poslední půlrok nahoru, tudíž...." Inu, kmenový autor měšce....
Na ty banky bych byl opatrný. Vzpomínám si, jak jsem krátce před krizí roku 2008 koukal na akcie amerických bank a docela jsem je obdivoval, jak jsou dlouhodobě stabilní, skoro jistý výnos, prakticky tutovka, takový lepší termíňák... Ještě pak na jaře 2008 půl roku před tím, než to "vybuchlo" vyšel na investujeme.cz takový pěkný článek, jak americké banky mají trochu problémy a tím pádem je to nadějná investice :-))) ( http://www.investujeme.cz/investorsky-zemepis-americke-banky/ )
No, naštěstí jsem do toho neinvestoval. V celkem stabilních USA je vzdálenost dvou posledních velkých průšvihů bank 79 let. Kdyby to pokaždé bouchlo jednou za 79 let a roční reálný výnos by byl třeba 2%, tak je to furt celkem ok, ale u nás to bude asi vzdálenost dvou po sobě jdoucích průšvihů dost kratší.
Dobrý den, děkuji za názor. Samozřejmě, žádná akcie "tutovka" neexistuje a investor vždy bude muset přijmout určité riziko. Domnívám se však, že situace je oproti situaci v USA odlišná - banky zde úvěrují stále opatrně, nesplácivost je nízká a výrazně ani nevzrostla během období hospodářské krize. V zátěžových testech také naše banky dopadly velmi dobře - zvládly by i tvrdší hospodářskou krizi.
A což dealovat hašiš? Tam jsou výnosy ještě vyšší... Akorát vás pak můžou cajti zavřít do lochu, někdo vás okrade nebo rovnou zabije. Ano, riziko tam je, ale je tam taky možný násobně vyšší výnos.
A prosím ještě o jednu věc: ví autor, co to je ghetto? To, že někdo nechá zpustnout byt/dům/více domů, z toho ještě nedělá ghetto!! Ghetto byla v původním významu část, obvykle města, ze/do kterého se chodilo ven pouze na propustky. Tento význam mělo toto slovo ještě před 70 lety, kdy bylo do ghett uzavřeno obyvatelstvo židovského původu. Dneska se sice význam poněkud posunul k pojmu vyloučená lokalita, ale pardon, pokud si někdo nechá zpustnout barák, tak je moula, ale nebydlí v ghettu! Nebo z toho baráku/ulice chodí ven výhradně na propustku? Slumy kolem Rio de Janeira taky nejsou ghetto, ale slumy. Na Slovensku je to totéž, a taky se to nenazývá ghetto.
Dobrý den, děkuji za názor. Při výběru bylo přihlédnuto na riziko vůči možnému výnosu. Jedná se také o zcela legální investice. V případě dealování hašišu nikoliv :-)
Co se týká ghett, máte pravdu. Podle mého názoru tam však slumy patří, neboť tam bydlí obyvatelé, kteří jsou sociálně vyloučeni a často pozemky nevlastní ani nepronajímají tj. bydlí tam nelegálně, úřady (stát) tak k nim přistupují značně tvrdě. Každopádně doufám, že se vám fotogalerie líbila :-)
Rubl? To už mohu rovnou sázet na rozpad eura a skupovat dolary.
Spíše by mně zajímal názor autora na možnost rozpadu eurozóny - ne jenom opuštění eura jednou zemí (Řeckem)
http://proinvestory.cz/situace-v-eurozone-si-priostruje-mozny-rozpad-eura-strucne-a-nazorne
Článků na toto téma bylo hafo před pár lety, nyní jich moc není.
Dobrý den, děkuji za otázku. Pokud se jedná o můj skromný názor, tak evropští představitelé, včetně šéfa centrální banky Draghiho, udělají vše proto, aby eurozónu zachránili, i když vynaložené výdaje budou naprosto neadekvátní. Z tohoto důvodu bych s rozpadem eurozóny nepočítal, s dlouhotrvající hospodářskou stagnací v těchto zemích však ano, včetně možnosti stagflace v horizontu 10 let.
Ta investice do rublu zas taková teorie či divočina není, reálně to má můj kolega a celkem si pochvaluje. Podotýkám, že nejde o žádného extrémního spekulanta, spíše naopak...
Rizika jsou spíš politická, pokud by začala znova eskalovat krize kolem Ukrajiny, či vypukla dokonce nějaká další, pokud se ale toto alespoň udrží v současném stavu či dokonce nírně zlepší, tak mi to nepřijde jako nejhorší nápad.
20 % ročně vám může přinést třeba i půjčování přes bankerat nebo bondoru, ale kde je zaručeno že dostanete svoje peníze zpátky? Ikdyž nabízené úroky jsou neuvěřitelně vysoké, až 65 %. http://www.financialgeek.cz/bondora-nebojte-se-investovani-do-pujcek-p2p-lending/
Internet Info Měšec.cz (www.mesec.cz)
Váš průvodce finančním světem. ISSN 1213-4414
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.