Hlavní navigace

Názor k aktualitě Zrušení koncesionářských poplatků nejde udělat přes noc, připouštějí odborníci od anonym - Nedávno mi přišla domů výzva z ČT k...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 6. 2009 7:27

  anonymní
  Nedávno mi přišla domů výzva z ČT k úhradě poplatků. Dle zákona čerpají z databáze ČEZu. Nevadí jim, že má spotřeba se pohybuje měsíčně mezi 5 - 10 kWh, protože tam nebydlím, a tudíž z této spotřeby nelze anu utáhnout TV přijímač.. A já mám ještě na své náklady uvádět objasnění situace? Kde to jsme?
  Tvrdím, že ani tehdejší StBáci o nás nevěděli tolik, jako současná totalita, která nemá s demokracií nic společného.
  A tak nám nezbývá než opět dlouhá cesta jako v podobě zrušení nevolnictví - zimního úklidu chodníků nemajiteli k dosažení spravedlnosti, a to v tom smyslu, že i když občan vlastní TV přijímač, nemusí hradit poplatky, nesleduje-li ČT. Obdobně je to s Českým rozhlasem - proboha, vždyť to jejich užvaněné vysílání proložené nehezkou hudbou se nedá ani poslouchat. Ani nevím, na jakých frekvencích vysílá. Když mají ČRo někde v obchodě či restauraci puštěný jako jako zvukovou kulisu, neomylně poznám vysílání ČRo, a zvedám se a mizím. Chápu, je to otázka vkusu, ale poslouchat si budu co chci.
  V přechodu na digitální vysílání se nabízí možnost programy zakódovat a kdo zaplatí, ten bude mít přístup. Jinak je to s koncesionářskými poplatky stejně absurdní, jako kdyby každé auto či chodec museli mít dálniční známku, i když dálnici nepoužívá a chodec dokonce na dálnici nemá co dělat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).