Spočítejte si...

Zavřít

Změna banky jako změna operátora, zůstane vám číslo účtu

Kodex mobility klientů je projekt České bankovní asociace, který vypadá na pohled dobře, ale banky s ním zatím příliš aktivně neoperují.

Nyní ho ale jako marketingový nástroj uchopila Raiffeisenbank. V případě, že k ní od jiné banky přejdete, tak vám nejen v souvislosti s kodexem převede všechny trvalé příkazy, ale ještě vám umožní ponechat stávající číslo účtu, samozřejmě s výjimkou bankovního kódu.

„Klienti často nechtějí banku měnit proto, že přijdou o své číslo účtu. My klientům nabízíme zachování stávajícího čísla, změní se jim jen kód banky. Pokud takové číslo není k dispozici, mohou si klienti zvolit jakékoli číslo účtu splňující potřebné požadavky,“ uvedl produktový manažer Raiffeisenbank Roman Přeučil.

Kromě možnosti volby čísla účtu navíc klienti při využití mobility získají slevy na úvěrech. Banka tak každému novému klientovi nabídne slevu 0,4 % ze sazby hypotéky s 1–5letou fixací nebo slevu jednoho procenta z úrokové sazby spotřebitelského úvěru Rychlá půjčka. „Kodex mobility dosud mnoho klientů nevyužívá, řádově se jedná o desítky případů měsíčně, chceme tímto kodex více podpořit a rozšířit do podvědomí klientů,“ dodal Roman Přeučil.

ČSOB konečně umožní blokovat platby kartou na internetu mBank vylepšila internetové bankovnictví. Nabízí aplikaci pro chytré telefony        
Muf
Muf (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
10. 9. 2011 19:35 Nový

K čemu je to dobré ??

celé vlákno

Nepochopil jsem, jak mně jako klientovi pomůže, když se mně změní jenom kód banky místo čísla účtu+kód banky.

Luděk Sladký
Luděk Sladký (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
11. 9. 2011 6:11 Nový

Re: K čemu je to dobré ??

celé vlákno

Ani já nepochopil. To je, jako kdyby při změně operátora vám zůstalo jen posledních 6 čísel. Stejně musíte všude nahlásit změnu čísla.