Hlavní navigace

Zlato je nejdražší v historii. Drahé kovy lákají investory kvůli nejistotě na trhu

Sdílet

Veronika Němcová 27. 7. 2020

Cena zlata v pondělí ráno atakovala hranici 1940 dolarů za unci. Jeho devět let staré maximum platilo ze září 2011, kdy se pohybovalo těsně nad hladinou 1900 dolarů za unci.

Zajímavý pohyb má za sebou také stříbro, které útočí na hranici 24,20 USD/unci. To znamená, že je téměř na polovině své maximální hodnoty z dubna 2011, kdy stálo 48,50 USD/unci, uvádí Tomáš Volf ze společnosti Citfin.

Za růstem drahých kovů je podle něj především nejistota na trzích. Investoři přesouvají aktiva do bezpečných vod, mezi které drahé kovy patří.

Dá se říct, že zlato posiluje už od loňského června, když se nacházelo v blízkosti 1300 USD/unci. Následovaly sice nemalé korekce, avšak na trendu se nic nezměnilo. Strmější nárůst ceny zlata začal až s příchodem koronakrize, tedy začátkem března, vysvětluje Volf.  

Pokud bude nálada na trzích pokračovat, zlato může brzy atakovat hranici 2000 dolarů za unci. Obrat se dá podle Volfa očekávat až ve chvíli, kdy se hlavní ekonomiky světa otřepou ze zastavení a začnou chodit první data o poklesu nakažených, případně reálné informace o vakcíně či léku na COVID-19. To bude znamenat pro drahé kovy velký odliv hráčů na trhu a poklesu ceny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).