Hlavní navigace

Zisk ČSOB klesl v prvním pololetí o 68 % na 3,5 miliardy Kč.

Sdílet

Čistý zisk skupiny ČSOB v 1. pololetí letošního roku klesl v meziročním srovnání o 68 procent na 3,5 miliardy Kč. Propad způsobil růst opravných položek k úvěrům a nižší provozní výnosy.

Podle banky se meziročně negativně projevila také vyšší základna z prvního pololetí roku 2019, jejímž důvodem bylo přecenění podílu v ČMSS a prodej ČSOB Asset Management. Bez těchto mimořádných faktorů a bez dopadu konsolidace ČMSS by byl čistý zisk meziročně nižší o 59 procent. 

Opravné položky k úvěrům vzrostly ve všech segmentech a v prvním pololetí dosáhly 4,7 miliardy Kč a jejich nárůst odráží ekonomické dopady pandemie koronaviru. Do výsledků za 1. pololetí 2020 již byly zaúčtovány celkové očekávané portfoliové úvěrové ztráty v souvislosti s covid-19, uvedla banka.

Provozní výnosy banky klesly o 15 procent na 18,7 miliardy Kč, zatímco provozní náklady vzrostly o 3 % na 9,7 miliardy Kč. Objem úvěrů ČSOB v prvním pololetí vzrostl o pět procent na 791 miliard Kč. Vyšší o 9 % byl také objem vkladů a vzrostl na 1,064 bilionu Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).