Hlavní navigace

Ze II. pilíře nevybralo své peníze 4500 účastníků, úspory dostane berňák

Sdílet

Gabriela Hájková 7. 10. 2016

Koncem září skončila lhůta pro podání žádosti o výplatu peněz ze druhého pilíře. Podle Asociace penzijních společností ČR si své úspory nevyzvedlo 4500 lidí. Ukázalo se, že hodně lidí nechávalo rozhodnutí na poslední chvíli. Zatímco v létě jsme evidovali zhruba polovinu účastníků, kteří se nerozhodli, jak chtějí peníze vyplatit, čtrnáct dní před vypršením lhůty to byla třetina, uvedl Aleš Poklop, prezident Asociace s tím, že nakonec budou muset převést na finanční úřady prostředky asi jen 5 % účastníků.

Nevyzvednuté prostředky se nyní převedou na účty příslušných finančních úřadů, kde se budou chovat jako daňový přeplatek. Pokud mají bývalí účastníci II. pilíře daňový nedoplatek, použijí se peníze na jeho úhradu. O výplatu musí majitelé peněz finanční úřad požádat.

Ti, kteří penzijní společnosti oznámili, jak chtějí peníze vyplatit, je začnou na účty nebo složenkou dostávat od 15. října, nejdéle do konce letošního roku. Do třetího pilíře si peníze nechalo převést jen asi 7,5 % účastníků.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).