Hlavní navigace

Zdraží vám nová tarifní struktura elektřinu? Napište to na ERÚ

Sdílet

Gabriela Hájková 17. 5. 2016

Ačkoli původní návrh nové tarifní struktury slíbil Energetický regulační úřad přepracovat, další model z něj bude i přesto vycházet. Pokud vám v kalkulačce nové tarifní struktury vychází zdražení plateb za elektřinu, napište o tom na ERÚ. Jak dopadli příklady reálných domácností zadaných do kalkulačky? Nová tarifní struktura pro ně znamená většinou zdražení.

Do 30. června 2016 totiž probíhá konzultační proces  s veřejností, na základě kterého má být model upravován. Na úřad nemusíte posílat žádné sofistikované námitky, stačí popsat vaše podmínky (velikost jističe, roční spotřeba – najdete na faktuře a smlouvě o dodávce energií a používané spotřebiče v domácnosti vč. kotle, cirkulárky apod.) a popsat, jak vám původně navrhovaný model zdraží platby případně proč si nemůžete dovolit menší jistič.

Náměty můžete posílat přes webový formulář nebo na adresu nts@eru.cz. Pokud si chcete se zástupci úřadu popovídat přímo, máte šanci na jednom ze setkání.

Se zástupci ERÚ jsme si právě o konzultačním procesu povídali. Podrobnosti si můžete přečíst v článku ERÚ: Zvýší se vám platba za elektřinu? Napište nám

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 6. 2016 16:02

    Marek (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

    Tak doufám, že po tom, co objedou některý města, tak se jim osvětlí, že to co si vymysleli opravdu nebude úplně fungovat, a že většina národa by na tom akorát byla bita a o dost víc si připlácela. Sám bych měl několika procentní nárůst, za což bych byl dost nerad, jelikož by mi přišla vniveč i ta sleva, kterou nyní čerpám u Bohemky a platby tím mám nižší. Takže doufám, že ta situace bude celkově jinak vyřešena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).