Hlavní navigace

Zdraží vám nová tarifní struktura elektřinu? Napište to na ERÚ

Sdílet

Gabriela Hájková

Ačkoli původní návrh nové tarifní struktury slíbil Energetický regulační úřad přepracovat, další model z něj bude i přesto vycházet. Pokud vám v kalkulačce nové tarifní struktury vychází zdražení plateb za elektřinu, napište o tom na ERÚ. Jak dopadli příklady reálných domácností zadaných do kalkulačky? Nová tarifní struktura pro ně znamená většinou zdražení.

Do 30. června 2016 totiž probíhá konzultační proces  s veřejností, na základě kterého má být model upravován. Na úřad nemusíte posílat žádné sofistikované námitky, stačí popsat vaše podmínky (velikost jističe, roční spotřeba – najdete na faktuře a smlouvě o dodávce energií a používané spotřebiče v domácnosti vč. kotle, cirkulárky apod.) a popsat, jak vám původně navrhovaný model zdraží platby případně proč si nemůžete dovolit menší jistič.

Náměty můžete posílat přes webový formulář nebo na adresu nts@eru.cz. Pokud si chcete se zástupci úřadu popovídat přímo, máte šanci na jednom ze setkání.

Se zástupci ERÚ jsme si právě o konzultačním procesu povídali. Podrobnosti si můžete přečíst v článku ERÚ: Zvýší se vám platba za elektřinu? Napište nám

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • 10. 6. 2016 16:02

    Marek (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

    Tak doufám, že po tom, co objedou některý města, tak se jim osvětlí, že to co si vymysleli opravdu nebude úplně fungovat, a že většina národa by na tom akorát byla bita a o dost víc si připlácela. Sám bych měl několika procentní nárůst, za což bych byl dost nerad, jelikož by mi přišla vniveč i ta sleva, kterou nyní čerpám u Bohemky a platby tím mám nižší. Takže doufám, že ta situace bude celkově jinak vyřešena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).