Hlavní navigace

Zdají se vám česká zájezdy drahé? Kupte si německý

Sdílet

Gabriela Hájková 29. 6. 2010

Pokud se vám zdají zájezdy českých cestovních kanceláří předražené, zkuste se poohlédnout po nabídce jejich německých kolegyň. Nebudete jediní, kdo to tak udělá. Vloni se na českém trhu prodalo 2,1 mil. zájezdů. Z toho jich bylo zhruba 50 tis. přes zahraniční, převážně německé cestovní kanceláře. 

Lákavá může být podle Tomio Okamury, mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur cena zájezdů, především letních super last minute, kterou tlačí dolů velký německý trh a větší množství neprodaných zájezdů. Výhodnější jsou také zájezdy do exotických destinací, protože v létě podle Okamury do exotiky z ČR nelétají charterové levnější lety. Příjemná může být také širší nabídka hotelů v těchto destinacích, kterou u lecjaké české cestovky nenajdete.

Není ale všechno tak růžové a proto před tím, než zájezd koupíte, dejte pozor, zda se vám vyplatí zájezd i se započítáním cesty na letiště do Německa. Pokud bydlíte blízko hranic a jedete jako velká skupina, nemusí být cesta na letiště překážkou. Nezapomeňte také, že minimálně 2 hodiny před odletem byste měli být na letišti a ve svém zájmu byste do cesty měli započítat také časovou rezervu pro nepředvídatelné události, jakou může být píchlá pneumatika nebo kolona na silnici. Nepříjemné může být i to, že na dovolené nebude česky hovořící delegát. S angličtinou už si ale vystačíte. U poznávacích zájezdů ale počítejte, že výklad bude v němčině, stejně jako případná reklamace, kterou byste mohli při nespokojenosti sepisovat a stejně jako dokumenty – smlouvy, popisky zájezdů nebo podmínky kanceláře. Sami si také musíte ověřit, zda se nechystáte do země, kde pro Čechy platí vízová povinnost – tento dokument si musíte „vyběhat“ sami.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).