Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Žárovky byly první vlaštovkou, nyní chce EU zakázat další energeticky náročné spotřebiče od anonym - Díky úsporným žárovkám budeme zamořeni rtutí. Čína je...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 9. 2009 14:30

  anonymní
  Díky úsporným žárovkám budeme zamořeni rtutí. Čína je známa svoji "kvalitou" a tyhle věci se dělají vesměs v Číně. Ta nám zaneřádí planetu. A pochybuji, že někdo letí s nefunkční úspornou žárovkou někam do sběrného dvora nebo do obchodu. Lupne ji do popelnice. Hlavně že byly zakázány lékařské rtuťové teploměry.
  Řada světel není uzpůsobena na úsporné žárovky. Buď z tělesa nepěkně čouhají nebo pro větší velikost úsporky nejde nasadit kryt. V nějaké komůrce, ve sklepě či na půdě, kde svítím jen chvíli, jsou úsporky nesmysl, protože ty levnější nejsou uzpůsobeny na časté zhášení.
  Úsporné žárovky i značkové přes deklarovanou životnost tolik nevydrží. Teď jsem měnil v ložnici, vždy si na ni píšu, kdy jsem ji tam dával. Tuhle konkrétní jsem tam dával začátkem října 2006, svítíme tam tak maximálně půl hoďky denně, takže vydržela celkem kolem 550 hodin. Uváděná životnost je tuším 5-6 tisíc hodin! Ale nechci kecat, krabičku už nemám.

  Nevím, jak je to s životností LEDek. Připadá mi, že svítí méně a jsou hlavně drahé. I na autech se objevují v sérii až u lepších značek.
 • 17. 9. 2009 23:24

  Obyvatel (neregistrovaný)
  Klasicka zarovka mi pri kazdodennim zhasinani/rozvseceni vydrzi i vice jak pet let. Denne sviti tak sest hodin. To mame 6 x 365.25 x 5 = pres 10 000 hodin ! Staci mit stvimac, ktery ji rozvecuje pozvolne, takze nedojde tak rychle k prepaleni vlakna.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).