Zaměstnavatelé chtějí zkušené pracovníky, na věku jim nyní nezáleží

V období, kdy se ekonomický růst probouzí jen pomalu, hledají zaměstnavatelé především zkušené pracovníky. Nejčastěji požadují praxi od dvou do pěti let a zaměřují se na odborné a praktické znalosti v oboru, vyplývá z ankety společnosti DMC management consulting. Zaměstnanec s takto dlouhou praxí má již dostatečné zkušenosti v daném oboru, dokáže se lépe rozhodovat a pro zapracování na nové pozici nepotřebuje mnoho času. Zaměstnanci s praxí nad 10 let obtížně následují principy a systémy u zaměstnavatele obvyklé. U absolventů škol je zase vysoké riziko fluktuace a vysoká náročnost na zaškolení, uvedla Jitka Tejnorová, partnerka společnosti DMC management consulting.

Uvedla také, že zaměstnavatelé spatřují ve věkově namixovaných týmech větší hodnotu. Starší a zkušenější zaměstnanci řeší problémy s větším klidem, s využitím předchozích zkušeností. Mladí lidé se od nich mohou učit a naopak pomáhat při práci s informačními systémy, navíc přinášejí do týmu nestandardní řešení a kreativitu, dodala Tejnorová.

Biosložky zdražily pohonné hmoty více, než se čekalo UniCredit Bank spustila novou podobu internetového bankovnictví        
Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz
19. 5. 2010 23:10 Nový

Hm....

celé vlákno

Zrovna dneska říkal na rádiu Blaník posluchač, jak ho teď v 50 vyhodili, protože potřebují mladé, dravé (dělal prý něco jako obchodního zástupce).

Q
Q (neregistrovaný) 193.86.121.---
20. 5. 2010 9:20 Nový

Re: Hm....

celé vlákno

Ono si dost těžko představíme, jak padesátník chytá na ulici lidi, ptá se, jaký mají tarif a ať podepíší novou, lepší, výhodnější smlouvu nebo ať si výhodně koupí hrnce nebo deky. Tohle je fakt práce pro MBA (mladé, bl…).
Že ve vyspělé cizině uznávají zkušené starší pracovníky, je celkem známá věc. Jenže než to dojde k nám (i přes vlastnictví většiny firem právě zahraničními vlastníky), musíme si asi prožít 60ti letou historii vývoje od raného kapitalismu se všemi negativy, která v tu kterou dobu přicházela ale která byla časem zavrhnuta. To otrokářství prostě nepřeskočíme.