Hlavní navigace

Zaměstnanců je nedostatek, firmy hledají i v zahraničí

Sdílet

Vzhledem ke klesající nezaměstnanosti, která je v současné době nejnižší od prosince 2008, se firmy stále častěji potýkají s nedostatkem zaměstnanců. Podniky se tak poohlížejí po nových pracovnících i v zahraničí, aby mohly prázdná místa zaplnit. Balíkový přepravce GLS například nabírá na místa kurýrů i ženy, klenotnictví ALO diamonds našlo zaměstnance až v Belgii a 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy plánuje všeobecné sestry doplnit zdravotními sestrami z Ukrajiny. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Manpower.

Stále častěji se tak stává, že firmy najímají ženy i na práce, jež jsou standardně obsazovány jen muži, jako je tomu u pozic kurýra. V jiných případech dochází k oslovování zaměstnanců ze zahraničí, a to jak těch specializovaných, tak i na nekvalifikované pozice.

V červnu 2016 dosahovala nezaměstnanost míry 5,2 %. Úřady práce evidovaly k 30. červnu 2016 přes  380 000 uchazečů o zaměstnání a 133 939 volných pracovních míst. Nabízených pozic bylo o 4 885 více než v předchozím měsíci a o 36 956 více než v červnu 2015.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 7. 2016 11:59

    miki22 (neregistrovaný) 193.86.30.---

    A to ze kdyby zamestnavatel radne zaplatil, tak lidi je dostatek. Ale aby mel vedeni vetsi bonusy je lepsi dat zdravotnim sestrickam almuznu, za kterou budou delat ukrajinky, ktere se budou valet po ubytovnahc, protoze ceska s tim sotva zaplati najem ... jdete uz s temahle clankama nekam. Moje zkusenost - vysoka skola, 14 let praxe v oboru, nabizeny plat 27.000 hrubeho, za to rodinu neuzivim a rady typu prestehujte se do Prahy jsou nesmysl ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).