Spočítejte si...

Zavřít

Za "výhodnými" nákupy cestujeme i stovky kilometrů

Máte rádi výhodné nákupy? Češi jsou za nimi ochotni cestovat i několik stovek kilometrů. Zatímco obyvatelé z příhraničí jezdí za hranice ČR nejvíce pro potraviny a drogistické zboží, Pražané cestují spíše za oblečením. Informace přinesl výzkum agentury Ipsos.

Podle výsledků jezdí alespoň občas do zahraničí nakupovat téměř třetina Čechů. Kromě zvýhodněné ceny nás láká také lepší výběr. Nejvíce za nákupy do zahraničí jezdí Pražané. Téměř polovina z nich cestuje do vzdálenosti 300 km, dalších 38 % až do 1000 km vzdálených míst. 7 % z nich neváhají vážit ještě delší cestu. Obyvatelé příhraničních regionů jezdí většinou za nákupy do vzdálenosti 100 km.

Zahraniční matky českých bank ohrožují rating celého systému Novým finančním arbitrem je žena        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 12. 2011 18:07 Nový

Proc vyhodnymi v uvozovkach ?

Nakupy v zahranici (Nemecko, Rakousko) jsou skutecne vyhodne, protoze tam za nizsi cenu dostanete kvalitnejsi zbozi. O tom uz se vi deset let. Nebo snad i Mesec patri mezi media ve kterych se o tom nesmi psat ?

Oproti tomu "vyhodne" jsou prave nakupy v CR a pristim rokem budou jeste "vyhodnejsi".

Hmm
Hmm (neregistrovaný) 93.185.0.---
4. 12. 2011 21:16 Nový

Polsko

Proč tam nezajet, mám to 20km od baráku a benzín o 5kč levnější. Nemluvě o nižších cenách v Castoramě, nebo na tržnicích, či u řezníka, atd.

KT
KT (neregistrovaný) ---.vivo.cz
4. 12. 2011 22:37 Nový

Brno

Brno neni ani zdaleka prihranici, ale jizdenka na autobus do Videne se mi vrati uz pri nakupu jednech obycenych rifli. Nemuzu se zbavit pocitu, ze je neco spatne.