Hlavní navigace

Za roční fixaci Wüstenrot zvýší úrok na vklad na 1,4 % ročně

Sdílet

Gabriela Hájková 11. 11. 2015

Wüstenrot hypoteční banka zvýšila věrnostní bonus u roční fixace vkladu na spořicím účtu na dvojnásobek. Do 18. prosince 2015 tak zde můžete získat spořicí účet s celkovým ročním zhodnocením ve výši 1,4 % za podmínky, že si vklad na 12 měsíců zafixujete.

Věrnostní bonus se po dobu akce zvýšil z původních 0,4 % ročně na 0,8 % ročně. Akce platí pro spořicí účty H a G. Bez roční fixace tedy nabízí úrok 0,6 %.

U těchto spořicích účtů platí ještě jedno důležité pravidlo. Úroková sazba 1,4 % ročně se vztahuje pouze na vklady od 30 000 Kč do 1,5 mil. Kč. Je-li zůstatek vyšší nebo nižší, celý vklad se úročí pouze 0,1 % ročně.

Věrnostní bonus banka připíše po uplynutí doby trvání fixace. Pokud byste své peníze potřebovali dříve, nebudete platit žádnou sankci, ale přijdete o celý věrnostní bonus.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 11. 2015 13:38

  Patrik Chrz

  Bohužel už jednou takhle Wüstenrot vypekl klienty. Právě tak konstrukce variabilní úrokové sazby a pevného příplatku umožňuje výrazně snížit úrokovou sazbu, aniž má klient šanci uniknout (a nepřišel tak o bonus z fixace).
  Takže se klidně může stát, že banka sníží základní úrokovou sazbu na 0,1 %, až si fixaci dá dostatečné množství klientů.

 • 11. 11. 2015 15:36

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  Já nečekám nic, minulý měsíc jsem spořicí účet u WSN zrušil po několika letech. A jakmile mi dojde do konce roku výpověď i u stavebka, ruším a končím s ním. Nejprve mi napsali, že mi zvedají měsíční poplatek a potom, že mi mohou snížit úrok a to i opakovaně. Byl by to sedmý rok smlouvy. Měl jsem tam ještě ten výhodný 2.2%. Končím s nimi.

 • 11. 11. 2015 21:45

  Agent Bureš

  Přišel mi stejný dopis. Bohužel už se nedozvím, jak rychle a o kolik by snížili úrok, protože už jsem stavební spoření vypověděl a teď čekám až mi přijde od opatrovnického soudu kladný rozsudek.

  Snižování úročení mě většinou dokáže pobavit. Hlavně ty jejich slinty o tom, jak si mě jako klienta váží, ale že už to s tak ohromným úrokem (např. 0,7% p. a.) dál nejde.

  Jen nechápu proč si to banky pořádně nerozmyslí (analytiků má každá fůru) a nesnižují úrok jen jednou ročně. Snižování úroku několikrát ročně podle mě většinu klientů tak akorát naštve.

 • 11. 11. 2015 22:57

  Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Ale ono by to šlo, ale holt by nebylo na ty Audiny pro představenstvo. Letos jsem zrušil celkem tři spořicí účty a dvě stavebka a nemíním již něco dále zakládat.
  Ono taky proč. Moje peníze nikdo nechce, banky mají přebytek kapitálu. Ale třeba RPSN u půjček je stále hodně vysoké, často i kolem 10-15%. V době, kdy na vkladech je 0.1 - 0.5% je to dost. Ale byznys je byznys, přizpůsobím se.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).