Hlavní navigace

Za plyn si ve druhé polovině roku připlatíte

Jiří Hovorka

V druhé polovině roku výrazně podraží plyn. Již dříve to oznámila společnost RWE, která dodává plyn většině českým domácnostem a chystá zdražení v průměru o 9,5 %. Domácnosti, která využívá zemní plyn od RWE na vaření, ohřev vody a vytápění, tak vzrostou měsíční náklady na plyn o 200 korun.

Nově zdražení od druhé poloviny roku oznámila také společnost E.ON. Ta od června zvýší cenu zemního plynu pro domácnosti a maloodběratele v průměru o 11,9 %. Celková cena včetně nákladů na distribuci se zvýší o sedm procent. Stejně jako u konkurence je i u E.ON důvodem zdražení dlouhodobě rostoucí cena ropy. S ohledem na tuto skutečnost již nebylo možno dále držet prodejní ceny ve stávající výši a energetická společnost E.ON byla po jedenácti měsících poprvé nucena zvýšit ceny zemního plynu svým zákazníkům, uvedl v tiskové zprávě mluvčí E.ON Vladimír Vácha.

Ceny pro druhou polovinu roku dosud nezveřejnil třetí velký dodavatel plynu – Pražská plynárenská. Dá se však předpokládat, že i její odběratelé si připlatí.

Našli jste v článku chybu?