Hlavní navigace

Za nepodání daňového přiznání včas hrozí sankce

Sdílet

Redakce 31. 3. 2008

Všichni, kteří jsou povinni podat daňové přiznání k dani z příjmů za rok 2007 do 31. března 2008, tak musí učinit nejpozději dnes. Neučiní-li tak, vystavují se možným sankcím ze strany finančního úřadu. Daňové přiznání podané po tomto termínu totiž může znamenat nejen zvýšení vyměřené daně až o 10 %, ale v případě pozdní úhrady daňové povinnosti (splatnost daně je 31. března) je nutné počítat i s úroky za prodlení.

Česká daňová správa umožňuje podat daňové přiznání k dani z příjmů za rok 2007 několika způsoby. Jednou z těchto možností je podání daňového přiznání elektronickou cestou. Další možností, která nevyžaduje návštěvu finančního úřadu, jsou plánované výjezdy pracovníků daňové správy do vybraných obcí, které umožňují podat daňového přiznání. V neposlední řadě lze poslat daňové přiznání i poštou, přičemž rozhodující je datum podání (razítko).

Pro ty daňové poplatníky, kteří dají přednost podání daňového přiznání na finančním úřadě, jsou připraveny rozšířené úřední hodiny na všech podatelnách finančních úřadů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).