Hlavní navigace

Wizz Air využije problémy SkyEurope ve svůj prospěch

Sdílet

Redakce 24. 6. 2009

Nízkonákladový letecký přepravce Wizz Air rozšiřuje nabídku míst, kam mohou cestující létat z ruzyňského letiště. Doposud aerolinky létaly z Prahy do čtyř destinací, od léta se jejich počet zvýší na jedenáct. Kromě Londýna, Milána, Říma a Bruselu budou moci cestující od 27. června zaletět také do Paříže a Eindhovenu. Od 11. července pak i do Neapole, Madridu a Liverpoolu, a od 12. července se nabídka letů rozšíří i na Malmö a Oslo. U současných destinací budou zároveň navýšeny frekvence letů.

Wizz Air zahájil prodej letenek v České republice v lednu 2009 a od té doby prodal přes sto tisíc letenek. Jeho první let z Prahy se uskutečnil 19. února 2009. Od konce června bude mít společnost na pražském letišti i základnu, kde bude mít dva Airbusy typu A320. Doposud měly v Praze základnu České aerolinie, Travel Service a SkyEurope.

Právě SkyEurope jsou pro Wizz Air největším konkurentem. Rozšíření počtu destinací tedy přišlo „v pravou chvíli“ pro Wizz Air, která tak může v případě, že se problémy SkyEurope prohloubí, zvýšit svůj podíl na trhu. SkyEurope je od pondělí pod soudní ochranou před věřiteli.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).