Hlavní navigace

Názor k aktualitě Vzniká nový bankovní obr. Moneta se spojí s Air Bank a Home Creditem od SpookY - Já si dobře vzpomínám, jak před pár lety...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 10. 2018 14:34

  SpookY (neregistrovaný) 158.194.124.---

  Já si dobře vzpomínám, jak před pár lety začala blbnout mBank (a dodnes ji to nepřešlo), kdy se z nejlepší banky stal velmi rychle nevyzpytatelný bezkoncepční cirkus... když tehdy zavedli změnu v IB, kde z toho nejlepšího se stala kolotočářská šílenost a "krám uniwerzalny", tak jsem utíkal pryč... k AirBank a Fio (abych měl dva nezávislé účty).

  Proč to píšu? Jako klient AirBank bohužel pozoruji, že se i u ní v posledních letech několikrát objevily podobné hovězí nápady a tendence, které měli managoři mBank.

  Já z tohoto spojení rozhodně radost nemám. Home Credit je podle mých měřítek parta lichvářů v mezerách zákona, se kterými jsem naštěstí neměl nikdy zkušenost (znám ale takové, co zkušenost měli) a rozhodně s tím nehodlám začínat. A Moneta má sice zábavné reklamy s kočičákem, ale moc důvěry k ní také nemám. A rozhodně nechci, aby se u AirBank něco měnilo, tak jak to je mi to naprosto vyhovuje.

  Držím si AirBank kvůli 1% spořáku a jako oddělený účet na drobné útraty kartou, zatímco u Fio mám trvaláky... ale teď se začínají hýbat úrokové ledy a spořící účty mají i další banky, třeba ING (teď mi tam dali prémiově 2% na půl roku) a nemyslím, že by AirBank nebyla snadno nahraditelná.

  Za dva roky refinancuji hypo (bohužel kvůli developerskému projektu jsem musel u Komerční banDy, menší banky to neuměly) a tak, jak byla AirBank spolu s Fio logickými kandidáty, tak pokud se tohle spojení zrealizuje, tak k AirBank pro refinancování opravdu nepůjdu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).