Hlavní navigace

Vysokoškoláci začali s hledáním studentských bytů. V Praze za něj zaplatí i přes 20 tisíc

Sdílet

Touto dobou začínají studenti vysokých škol každoročně hledat pronájmy. Leto přitom hledání kvůli vyšším cenám začalo dříve než obvykle, a to už 4. srpna 2019.

Hledání vhodného studentského bytu bude letos opět o něco těžší. Za poslední rok totiž stouply průměrné ceny nájemního bydlení po celé republice. A to nejen ve formě nájmu, ale také poplatků. Například v Praze se průměrná cena 70metrového bytu s dispozicemi 3+1 v širším centru zvedla za rok o 1500–2100 Kč. Pokud by v něm bydleli čtyři lidé, připlatí si každý z nich až 500 Kč. V Brně se podle reportu výrazný nárůst cen odehrává právě nyní – jen kvartálně tam ceny nájmů stoupají o 10 %.

Výpočet pro referenční byt 3+1 70 m2 v širším centru města.
Autor: Bezrealitky.cz

Výpočet pro referenční byt 3+1 70 m2 v širším centru města.

Cena nájmu za 70metrový byt v širším centru Prahy se zatím zastavila na úrovni 20 000 Kč bez poplatků, v Brně je to kolem 15 500 Kč, ale ceny zde stále rostou. V ostatních univerzitních městech – tedy Ostravě, Plzni, Olomouci nebo Hradci Králové – se pak ceny pohybují mezi 12 – 14 000 Kč. Celá řada studentů tak volí raději delší dojezdové časy a hledá byty ve vzdálenějších lokalitách. Kvůli nižší ceně jsou studenti ochotni navýšit dobu dojezdu až na 60 minut.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).