Vysokoškoláci chtějí nástupní mzdy ve výši 22 000 Kč čistého

Podle průzkumu společnosti Deloitte očekávají čeští absolventi vysokých škol, že ve své první práci získají nástupní mzdu ve výši 880 eur čistého. Studenti na Slovensku jsou přitom skromnější a očekávají mzdu ve výši 737 eur, v Polsku studenti žádají 686 eur a v Maďarsku 588 eur. Vyšší očekávaní mají však Slovinci a to ve výši 1004 euro.

Studenti kromě toho očekávají, že do 2 let povýší. Většina z nich také první pracovní zkušeností získá během studií: Ačkoli mezi nejčastější pracovní zkušenosti patří krátkodobé brigády, studenti v České republice považují za nejužitečnější praxi v oboru, který studují, a zkušenosti získané v zahraničí. Zatímco příležitost rozvíjet se je při výběru odborné praxe důležitým kritériem pro třetinu studentů, při výběru zaměstnání je toto kritérium rozhodující pouze pro pětinu z nich, uvedl Evžen Korděnko, ředitel v oddělení podnikového poradenství společnosti Deloitte.

Levnější tarify představí také další operátoři Jak může franšíza změnit podmínky proces reklamace?        
Díval
Díval (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz
12. 4. 2013 9:58 Nový

Hahaha

Tak co kdo taky čekal, když tu přetrvalo mínění, že se na vysokou dostanou jen chytří lidi, a média s naprostou lehkostí mluví o průměrném výdělku nad 20.000 Korun. Kdo počítá, tomu navíc dojde, že běžný plat, tj. cca 10.000, je necelá půlka toho, co jeden spořivý člověk potřebuje k přežití. To si někdo myslí, že ti lidi budou chtít míň?

Krakonoš
Krakonoš (neregistrovaný) 109.164.67.---
12. 4. 2013 10:53 Nový

nástupní mzda 22 000 Kč čistého

Chtít můžou, ale reálné je to jen u těch, co mají kvalitní znalosti a zkušenosti v perspektivním oboru.

M.
M. (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
12. 4. 2013 10:55 Nový

Mimo realitu

Nedávno jsem hledal 2 lidi do firmy a raději jsem přijal ty se SŠ vzděláním. 90% VŠ požadovalo přemrštěnou mzdu a přišlo mi že SŠ nejsou tolik odtržení od reality jako VŠ a navíc měli praxi. Nejde o to že bych vzal SŠ abych jim nemusel platit víc. Naopak rád zaměstnance odměním za dobrou práci, ale nehodlám někomu platit jen za titul.