Hlavní navigace

Vypočítejte si investiční strategii

Jiří Hovorka

Z bank působících v Česku se na investování výrazně zaměřuje převážně Citibank. Pokud máte ambici pracovat s vašimi volnými prostředky pružněji, než je jen pasivně ukládat na vkladové produkty, pak vám nějaké řešení nabídne většina v Česku působících bank. Příliš horlivě tuto možnost ale, i vzhledem k poptávce, mnoho bank nepropaguje.

Rozhýbat stojaté vody nakládání s volnými prostředky (cca 60 % volných prostředků klientů bank leží na klasických vkladových produktech) se nově pokouší Komerční banka. Ta na svém webu spouští investiční kalkulačku. Ta by vám měla dát představu o tom, jaké možnosti se vám nabízejí, chcete-li své prostředky zhodnocovat přes svou banku, ale zároveň i do akčnějších finančních instrumentů, než jsou nerizikové spořicí či termínované účty.

Investiční kalkulačka dá návštěvníkům stránek www.kb.cz první návrh, jak své portfolio úspor a investic sestavit. Nezastoupí ovšem roli zkušeného investičního poradce, který přidá k návrhu důležitý pohled zkušeného odborníka, doplňuje vedoucí Marketingu pro retailové bankovnictví KB Radko Belada.

Doplňme, že tento nový nástroj je k dispozici všem, nejen klientům KB, a jeho výstupem je alokace volných zdrojů do produktových tříd, nikoli do konkrétních produktů banky.


Našli jste v článku chybu?