Hlavní navigace

Výpadek příjmů by většinu Čechů nepříjemně překvapil

Sdílet

Výpadek příjmů například kvůli ztrátě zaměstnání či dlouhodobé nemoci by překvapil většinu Čechů. 40 % z nich by s úsporami totiž vydrželo jen jeden měsíc. Vyplývá to z průzkumu České pojišťovny.

Nejvíce se Češi má podle jeho výsledků strach ze závažných onemocnění, ztráty příjmu nebo trvalé invalidity. Skoro třetina dotázaných ale není před těmito riziky chráněna žádným pojištěním.

V případě vážné nemoci nebo úrazu s dlouhodobými následky by asi 40 % respondentů vydrželo s penězi jeden měsíc, více než pětina dva až tři měsíce, více než desetina čtyři až šest měsíců a zhruba stejný podíl dotázaných také půl roku a déle než rok.

Pokud by Češi zůstali kvůli těmto situacím bez prostředků, 68 % z nich by spoléhalo na pomoc svého partnera, 80 % ze skupiny 18 – 25 let pak na své rodiče. Na sourozence a přátele by se pak s prosbou o pomoc obrátilo 19 resp. 14 % dotázaných.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 9. 2014 12:22

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pri skvelem zhodnoceni prostredku na sporicich uctech kolem 1% a inflaci 0.1% prece musi s penezi jasne vyjit. Nebo ze by byl nektery oficialni udaj snad nepravdivy ? Naposledy prece lhali komuniste a dnesni vlada "nejsou jako oni".

 • 6. 9. 2014 9:13

  norin (neregistrovaný) 141.170.139.---

  ING už nemá skvělé 1% , ale jen 0.8 i tak krásný úrok :o)

 • 8. 9. 2014 14:19

  cml11 (neregistrovaný) 62.209.192.---

  Ve chvíli kdy má dojít k plnění dělá pojišťovna obvykle vše pro to, aby minimalizovala jakoukoli výplatu. Pojištění je tak spíše placebem než reálnou ochranou. Dlouhodobá tvorba rezerv je sice běh na dlouhou trať, ale ve výsledku daleko jistější. Vyplatíte si z nich sami kolik chcete, kdy chcete a nikoho se o své peníze nemusíte prosit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).