Hlavní navigace

Výběr vozu se liší s věkem a rodinnou situací. Mladí muži chtějí sporťák, maminky s dětmi zase SUV

Veronika Doskočilová

Preference vozu se výrazně odlišuje podle pohlaví, ale i rodinné situace. Mladí a svobodní muži často preferují vozy s větším obsahem motoru, ideálně nějakého sportovního typu. Naopak ženy na mateřské dovolené, případně obecně ženy s dětmi preferují praktický vůz, který se vyznačuje bezpečností a komfortem. Vyplynulo to z průzkumu společnosti AAA AUTO.

Ženy nejvíce preferují vozy s benzinovým pohonem (v 55 % případů) a manuální převodovkou. Vedou pak modely kombi, MPV a SUV. Důležitý faktor při výběru vozu u žen s malými dětmi je průměrná spotřeba a velikost kufru. V případě typu karoserie u zákaznic obecně vládne hatchback (36 %). Nicméně tento trend slábne a nejvýrazněji u žen s dětmi roste zájem o vozy MPV, říká Karolína Topolová, generální ředitelka mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO.

Nejčastější značky, které si ženy s dětmi kupují, jsou Škoda, Volkswagen a Ford. Nejoblíbenějšími modely jsou v případě kombi Škoda Octavia a Fabia a Volkswagen Passat. V případě MPV pak vedou Škoda Roomster a Volkswagen Touran a Sharan. Z SUV vedou Hyundai ix35, Kia Sportage a Škoda Yeti. Nejčastěji jsou vozy šedé, bílé a černé.

Našli jste v článku chybu?