Hlavní navigace

Vy lyžujete a zloděj zatím vykrádá vaše auto. Jak se tomu vyvarovat?

Sdílet

Zatímco vy lyžujete na zasněžené sjezdovce, nebo si užíváte krásně upravených běžkařských tras, váš vůz v lyžařském areálu si vyhlídl zloděj a chystá se přivlastnit si cennosti a další věci, které auto nabízí. Naše statistiky z minulých let potvrzují zvýšený počet krádeží vozů ve vyhledávaných lyžařských oblastech, zejména v období leden až březen. Tedy v době jarních prázdnin a zimních dovolených, říká Petr Rybníček, specialista na zabezpečení a vyhledávání vozidel systémem SHERLOG.

Jak se takovým situacím vyhnout? Stoprocentní ochrana bohužel neexistuje. Je ale možné riziko vloupání a krádeže zmírnit.

Odložené věci jako pozvánka

Pokud si ve voze necháte například na zadním sedadle položené věci jako lyžařské vybavení, notebook, GPS navigaci a další cennosti, je to jako byste zloděje přímo pozvali do vašeho auta. Ve většině případů totiž zloději necílí na auta jako taková, ale na to, co je uvnitř. Pokud na první pohled nic nespatří, budou mít menší motivaci se do auta vloupávat a následně hledat, zda by se přece jen něco nenašlo, než když mají kořist přímo na očích jen při náhodné procházce okolo.

I kdyby tedy bylo parkoviště přísně střežené, nenechávejte v autě nic cenného, a to včetně kabelek a tašek.

Na parkovišti bez ostrahy a kamer neparkujte

Auta se často vykrádají hlavně v oblastech, které nejsou příliš hlídané. Vyrážíte-li na hory a nemáte zajištěné parkování na hlídaném parkovišti například u hotelu, vždy si raději vyberte takové parkoviště, které je střežené bezpečnostní službou nebo kamerami. Parkováním mimo zabezpečená místa, nebo dokonce někde u cesty dál od lyžařského střediska vystavujete svůj vůz zbytečnému riziku, vysvětluje Petr Rybníček.

Můžete si také pořídit například zámek na řadicí páku nebo zámek na volant.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).