Hlavní navigace

Vstupné na památky jen odsud posud. Teď na ně ale můžete jít i zadarmo

Sdílet

Většina Čechů je za vstupné na hrad, zámek či jinou památku v tuzemsku, ochotna zaplatit částku od 100 do 199 korun. Vyplývá to z průzkumu agentura NMS Market Research, podle kterého je putování za památkami oblíbené hlavně v létě (78 %), méně už na jaře (54 %) a na podzim (50 %). V zimě chodí za historií jen 9 % z nás. Pouze 8 % Čechů nenavštěvuje památky vůbec. Důležitým aspektem kdy, kam a jak často vyrazit, je i vstupné. Do 100 Kč by za vstup na zámek či hrad zaplatilo celkem 39 % lidí, do 200 Kč pak bezmála polovina (45 %). Víc jak 200 Kč je ochotno zaplatit jen nepatrně Čechů, uvedl Kamil Kunc z agentury NMS Market Research.

Už od tohoto čtvrtka mohou Češi na památky vyrážet i zdarma v rámci každoročního Dne otevřených dveří památek ČR. Den otevřených dveří památek sice připadl na 7. září, akce jsou ale v jeho rámci i tento či příští víkend. Informace hledejte na příslušných webových stránkách dané památky.

Mezi nejnavštěvovanější památky patří ty pražské, následované zámkem v Lednici a hradem Karlštejn. Dále letos u turistů uspěl i zámek v Hluboké nad Vltavou, českokrumlovský zámek, město Tábor, hrad Loket, Kost, Bouzov, město České Budějovice, Kutná Hora a hrad Pernštějn.     

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).