Hlavní navigace

Vlastní smrt či záměrně ucpaný záchod? Nejbizarnější pokusy o pojistné podvody

Sdílet

Gabriela Hájková 28. 11. 2013

Peněz je málo a proto někteří klienti pojišťoven doufají, že by si mohli přivydělat pojistným podvodem. Nebojí se například falšovat vlastní smrt, poškozovat své auto sbíječkou nebo záměrně ucpávat a vyplavovat toaletu.

Nejvíce se podvodníci zaměřují na zneužití havarijního pojištění či povinného ručení. Tyto podvody stále patří světově k nejčastějším. V Británii byl například letos odhalen gang, jehož členové záměrně vjížděli před jiná vozidla tak, aby došlo k lehké nehodě. Celkem si tímto způsobem vydělali v přepočtu přes 16 milionů korun. Neváhali dokonce ani schválně narazit do autobusu se 26 lidmi na palubě, uvedl David Holý ze společnosti ePojisteni.cz.

Ještě aktivnější gang byl letos odhalen v USA. Skupina podvodníků zde úmyslně poškozovala automobily sbíječkou a aranžovala z nich dopravní nehody. Celkem pojišťovnám způsobili škodu kolem 5 milionů korun.

Najdou se ale i případy, kdy pojištěný předstírá smrt rodinného příslušníka nebo dokonce svou. V USA byl zaznamenán případ, kdy muž ohlásil, že jeho otec zmizel při plavání v oceánu. Záchranáři po muži marně pátrali, po čase byl prohlášen za mrtvého a synovi byla vyplacena životní pojistka ve výši asi 8 milionů korun. Jen pár měsíců poté se ale podařilo údajně utonulého muže vypátrat v jiném státu, popisuje Holý, který slyšel i o případu předstírání vlastní smrti s nahranou scénkou, kdy známí nesli zdánlivě mrtvé tělo přes město. Nakonec tento pokus nevyšel, protože se tak dělo v tak horkém počasí, že muž podvod vzdal, protože se musel napít.

Naopak ženě z USA by podvod, kdy hlásila poškozené věci kvůli přetékající vodě z toalety v obchodním domě vyšel, kdyby se jej nesnažila uplatňovat několikrát za sebou a nepřišlo se tak na to, že toaletu sama ucpávala. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).