Spočítejte si...

Zavřít

Vlakové spoje se rušit nebudou, vláda je bude dotovat dál

Regionální vlakové spoje by se neměly nijak omezovat. Vláda totiž včera rozhodla, že nebude rušit dotace krajům na provoz osobní železniční dopravy. Memorandum o podpoře krajů při objednávání regionální osobní dopravy posvětila již dříve vláda Jana Fischera. Ministr financí Miroslav Kalousek ale navrhoval dotace zrušit nebo výrazně omezit s tím, že dohoda mezi kraji a Fischerovou vládou není právně závazná. Kraje reagovaly s tím, že jsou připraveny vymáhat tuto dohodu i právní cestou.

Nakonec Kalousek přislíbil dotace v původní částce 2,6 mld. Kč, ale do budoucna plánuje vládě navrhnout jejich snížení o 600 mil. Kč.

Tři ze čtyř internetových obchodů nedodržují zákonné podmínky Na programu dne makrodata: Očekává se růst inflace i HDP        
Haha
Haha (neregistrovaný) ---.fg.cz
9. 6. 2011 10:28 Nový

Kecy

Aha, nebudou se rušit. Takže to rušení osobní dopravy na řadě tratí, rušení zastávek na dalších tratích a náhrada vlaků autobusy připravované v Pardubickém kraji jsou zřejmě omyl, že? Bohužel se vládě povedlo dát kraji čas na likvidaci vlaků a kraj příležitost využil. Dotace na vlaky nakonec přece jen budou, ale pro Pardubicko už je pozdě. Krajští sekerníci už železnici odepsali a raději nasypou peníze autobusovým dopravcům. :(

Matrix
Matrix (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz
9. 6. 2011 18:34 Nový

Důvěra