Vláda odhlasovala nárůst minimální mzdy. Od ledna se zvýší o 700 Kč

Minimální mzda se od příštího roku zvýší o 700 Kč. Celkově tedy dosáhne částky 9200 Kč. Návrh, se kterým nesouhlasí zaměstnavatelé, dnes odhlasovala vláda.

K růstu minimální mzdy přitom došlo v srpnu 2013 a to o 500 Kč. Předtím se její výše nezměnila od roku 2007. 

Vláda má podle ministryně práce a sociálních věcí v plánu zvyšovat minimální mzdu, dokud nedosáhne na úroveň 40 % průměrné mzdy.

Zástupcům zaměstnavatelů se zdá toto zvýšení příliš vysoké. Varují, že může firmám způsobit potíže, protože se vzpamatovávají z krize. Důsledkem by mohlo být propouštění například v kožedělných, textilních či dřevařských podnicích.

Zvýšená minimální mzda by neměla platit pro zaměstnance pobírající invalidní důchod. Pro ty zůstane podle na úrovni 8000 Kč měsíčně.

Novela může zhoršit postavení zákazníků mobilních operátorů Amazon chce v Čechách postavit další logistické centrum        
V.Mlich
V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz
15. 9. 2014 14:39 Nový

Špatná formulace

celé vlákno

"zvýšení mzdy" implikuje něco pozitivního. Ale tohle ve skutečnosti znamená: "Propustit každého, kdo nevydělá aspoň 9200 Kč".

sdf
sdf (neregistrovaný) 109.164.3.---
15. 9. 2014 14:59 Nový

Re: Špatná formulace

celé vlákno

V CR by jeste nemel byt problem, protoze rozdil mezi prumernou a minimalni mzdou je stale hodne velky, kdyz to srovnavam se staty, kde minimalni mzdu nemaji a kterymi zamestnavatele argumentuji, tak jejich minimalni platy i bez minimalni mzdy takoveho velkeho nepomeru s prumernou mzdou nedosahuji.

Roman
Roman (neregistrovaný) ---.kvarena.cz
15. 9. 2014 14:57 Nový

Re: Vláda odhlasovala nárůst minimální mzdy. Od ledna se zvýší o 700 Kč

Minimální mzdu by jsem nezvyšoval, to povede pouze k zdražování a po chvíli budeme opět na tom samém místě. Špíše by jsem zavedl maximální mzdu, která by byla závislá na počtu podřízených.