Hlavní navigace

Vláda se chce domluvit s opozicí na protikrizových opatřeních

Sdílet

Redakce 30. 3. 2009

Vláda chce přesvědčit opoziční ČSSD o výhodnosti slevy na sociálním pojištění do takové míry, aby za toto protikrizové opatření zvedla ruku. Za to s ní bude ochotna diskutovat o možném zvýšení podpor v nezaměstnanosti a o zvýšení slevy na dani za dítě. Po nedělním jednání Národní ekonomické rady vlády to oznámil Miroslav Kalousek.

ČSSD by však chtěla prosadit zejména vlastní protikrizová opatření, mezi něž patří zavedení šrotovného, snížení dolní sazby daně z přidané hodnoty z devíti na šest procent, zvýšení přídavků na děti i podpory v nezaměstnanosti.

Vzhledem k současné situaci je žádoucí, aby se vláda s koalicí domluvily na protikrizových opatřeních co nejrychleji.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 3. 2009 16:00

  anonymní
  ČSSD chce spíš něco pro lidi, ODS zase pro "chudáky" podnikatele. Že podnikatelé točí auta po 3 - 5 letech, považuji osvobození od DPH u všech aut za výsměch "normálním" občanům, kteří hlavně jezdí ve vracích Ø 13 let starých.(aby to někoho více trklo, tak 1 auto stáří 3 roky a 1 auto stáří 23 roků dávají dohromady oněch 13 let - a který podnikatel jezdí ve 23 let starém autě?)
 • 31. 3. 2009 8:23

  pjk (neregistrovaný)
  Hlavně moc taky nechápu záměr CSSD. Sleva na dite by musela byt hodne velka, protoze nejaka stovka za rok nikoho nevytrhne a podpora v nezamestnanosti zase jenom vice podpori nezamestnanost, ikdyz vim, ze to maji nezamestnani lide tezke, tak by rozhodne byli radsi, kdyby dostali praci a ne docasnou podporu.
  Srotovne se sice timto smerem ubyra, ale jen pro jedno odvetvi....
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).