Vláda chce zvýšit minimální mzdu na 11 000 Kč

Vláda plánuje zvýšit minimální mzdu ze současných 9900 Kč na 11 000 Kč měsíčně. Oznámil to dnes premiér Bohuslav Sobotka, podle kterého je důležité dát pracujícím za minimální mzdu více peněz než získají ti, kteří pobírají dávky. Růst minimální mzdy odsouhlasil také ministr financí Andrej Babiš. Dosud přitom jeho hnutí mělo ke zvyšování minimální mzdy výhrady.

Vláda také dva dny před volbami odsouhlasila zvýšení mezd řidičům ve veřejné dopravě. Jejich minimální mzda se zvýší (o 26,5 Kč) na 98,1 Kč na hodinu.

Tempo růstu minimální mzdy o 11% je zřetelně vyšší než v minulých letech. Růst minimální mzdy bude tlačit vzhůru i mzdy lépe ohodnoceným zaměstnancům. Mzdové náklady většiny podniků příští rok tak stoupnou o 4 % až 5 %. Takovéto tempo rostoucí ekonomiku nepoloží, může ale způsobit problém v sektorech jako pohostinství a ubytování, kde je vyšší podíl osob pobírajících minimální mzdu, myslí si Pavel Sobíšek, hlavní ekonom UniCredit Bank, které pro podnikání v restauracích vidí stoupající minimální mzdu jako vážnější bariéru než zavedení  elektronické evidence tržeb.

Průzkum: Kolik stojí chleba neví, ale cenu iPhone 6 znají děti přesně Na Facebooku se kradou přihlašovací údaje administrátorů i čísla karet        
důchodce
důchodce (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 10. 2016 18:26 Nový

to je konec

tohle udělali loni na oko přidali každýmu tisíc korun ale invalidním důchodcům ten litr strhli na furt, takže kdo má důchod a bere ztrátu na výdělku je invalida co nemůže sehnat práci tak toho tímhle ještě víc odrbou.

kk
kk (neregistrovaný) 192.168.1.---
5. 10. 2016 19:52 Nový

11000

No nikoho to nepoloží, jak pláče býv. ministr Dlouhý, ale ČSSD doufá v nějaká ta procenta ve volbách.