Hlavní navigace

Názor k aktualitě Více než polovina Čechů má probém vyjít se současnými příjmy od HdX - Jestliže bude situace v budoucnu popisovaná jako...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 6. 2008 16:00

    HdX (neregistrovaný)
    Jestliže bude situace v budoucnu popisovaná jako ta níže, žádná škola nenaučí člověka, natož dítě, jak se nezadlužovat:
    americký prezident: náš člověk si vydělá 7000 dolarů, utratí 4000 a co dělá s těmi 3000, je mi jedno. Pak je něco mezi tím a pak český prezident: náš člověk si vydělá 10000 měsíčně, měsíční náklady má 15000 a kde vezme těch 5000, je mi taky jedno. Kdysi jsem to uváděl jako vtip, ale další přispívatelé na Měšci mne opravovali, že se jedná o tvrdou realitu.
    Kromě toho, že budete lidi učit nezadlužovat se, budete tím de facto bránit společnostem parazitujících na bídné životní úrovni řady obyvatel (banky, úvěrové a leasingové společnosti) v podnikání. A to se jim nebude líbit. Plně chápu potřebu lidi učit zacházet s penězi (aby 15. nosili do popelnice nespotřebované chlebíčky a zákusky a 10. v dalším měsíci nosili vratné lahve do obchodu, aby měli za co koupit aspoň 1/4 chleba, ale pokud lidi 15. po zaplacení inkasa počítají, kolik dnů a peněz jim zbývá do další výplaty a nedejbože, aby dítko přineslo ze školy požadavek na 300 na zaplacení školního výletu. Plné koše některých lidí v hypermarketech jsou jen pozlátkem - vyjadřují životní úroveň jen některých občanů. Velká část populace do HM vůbec nejde (nebo ani nemá čím tam zajet).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).