Hlavní navigace

Většina cestovního pojištění je uzavřena on-line. Češi se rozhodují podle srozumitelnosti a ceny

Sdílet

Na zahraniční cestu se podle studie NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu pojistí 91 % Čechů. Většina z nich uzavře pojištění přes internet. Pro 63 % lidí je při výběru klíčová srozumitelnost nabídky. Obecně se cestovatelé přiklánějí k názoru, že kvalita jedůležitější než cena.

Kromě srozumitelnosti je pro 60 % dotázaných důležitá i výše plnění a 54 % respondentů se orientuje podle ceny. Dalších 53 % Čechů pak přihlíží i k tomu, jaké má s pojišťovnou zkušenosti. Za poslední dva roky sledujeme nárůst sjednávání pojištění přes internet o zhruba 20%. Upřednostňuje ho 53 % lidí. Oproti tomu o desetinu poklesl počet lidí, kteří preferují sjednání na pobočce CK nebo naší, říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Cestovní pojištění je při výletu do zahraničí důležitým pomocníkem. Bez něj si totiž v případě nemoci či úrazu můžete sáhnout hluboko do kapsy. Podrobně jsme o tom psali ve článku Jak přežít v zahraničí bez cestovního pojištění.

Ještě před výběrem pojištění je ale dobré si promyslet, co od něj očekáváte. To závisí na tom, co budete v zahraničí dělat. Pojistná ochrana pro pobytový zájezd, který strávíte převážně na pláži, bude značně rozdílná od rozsahu pojištění pro cestu plnou adrenalinových aktivit nebo poznávacího zájezdu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 8. 2018 22:26

    Hanka Jelínková (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

    Já už třetím rokem využívám krátkodobé cestovní pojištění od OZP, vyšlo jako nejvýhodnější i se mi líbí , že je do 26 let zdarma pro mladé jako dělané i pro důchodce což je opravdu super. Sjednání rychle online za mě super a mnohu doporučit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).