Hlavní navigace

Velkým bankám klesá zisk

Sdílet

Arsen Lazarevič 7. 11. 2013

Po České spořitelny nyní pokles zisku oznámila také Komerční banka. Bance od ledna do září klesl konsolidovaný čistý zisk proti loňskému roku o 12,5 % na 9,6 miliardy korun. Aktiva banky od ledna vzrostla o 2,2 % na 804 miliard korun.

Vstup české ekonomiky do fáze růstu se dosud neprojevil výrazným zrychlením růstu objemu úvěrů. Na druhou stranu indikátory důvěry domácností a podniků se zlepšují a my jsme dosáhli vynikajících výsledků u některých úvěrových produktů, jako třeba u hypoték a financování vývozu. Existují náznaky, že podniky připravují nové investice a chuť spotřebitelů si půjčit roste, uvádí Albert Le Dirac'h, generální ředitel Komerční banky.

Důvodem pro pokles zisku je v zásadě několik. Ekonomice ČR se nedaří a v tomto roce se ocitne v recesi. Úroky z hypoték a úvěrů byly v tomto roce ve znamení poklesu. A nové banky získávají stále více klientů, ty staré tak nemají kam růst. Pokud svou strategii velké banky nepřehodnotí, pak můžou mít v dlouhodobém horizontu problémy. Čtěte více: Staré banky by mohly porazit novou konkurenci. Důležitější jsou ale dividendy

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).