Hlavní navigace

Velcí hráči se dohodli a akcie letěly vzhůru

Sdílet

Jiří Hovorka 11. 5. 2010

V souvislosti s problémy Řecka, táhnoucími se jednáními o formě pomoci a zvěstmi o dalších ohrožených evropských ekonomikách, klesaly vedle dolních čelistí občanů eurozóny, kteří se dozvídali, co je bude pomoc Řecku stát, také všechny evropské akciové indexy. Pražský PX nebyl výjimkou, když z hodnoty přesahující 1300, klesnul až k 1150.

Trhy čekaly na pozitivní zprávu, až se jí dočkaly o uplynulém víkendu. První obchodní seance v novém týdnu začala na pražské burze hodně optimisticky. Lze říci, že podobný růst zaznamenaly akcie obchodované na všech středoevropských trzích. Tento pozitivní sentiment vychází z víkendové dohody mezi vládami států eurozóny, Mezinárodního měnového fondu a Evropské centrální banky o vytvoření záchranného fondu, který bude mít k dispozici 750 mld. EUR a bude k dispozici členům eurozóny, komentuje včerejší skokový růst indexů Aleš Jandejsek ze společnosti Cyrrus.

Ve výsledku posílila včera pražská burza o 7 % na hodnotu přesahující 1230 bodů, když hlavním tahounem byla Erste Bank, jejíž akcie vzrostly o 14 % na 827 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).