Hlavní navigace

Ve kterých destinacích se v listopadu nejvíce zlevnilo ubytování?

Sdílet

Gabriela Hájková 16. 11. 2015

V listopadu došlo k poklesu ceny ubytování u 27 ze 33 nejhledanějších měst (82 %) a to průměrně o 16,5 %. Cena naopak vzrostla u 5 sledovaných měst, průměrně o 9,1 %.  Češi se v listopadu zajímají nejvíce o ubytování v Praze, Londýně a Římě. Informace vyplývají z průzkumu hotelového srovnávače trivago.cz.

Podle údajů ze srovnávače se ubytování ze sledovaných destinací nejvíce zlevnilo v italských Benátkách (o 44,1 %). Průměrně zde za noc ve dvoulůžkovém pokoji zaplatíte kolem 3960 Kč. Dále se ceny za ubytování snížily také v Barceloně (o 32,4 %), Římě (o 30,1 %), v Praze (o 27,4 %) a Budapešti (26,5 %).

Nejvíce se ceny za ubytování naopak zvýšily ze sledovaných míst v thajském Pluketu (o 22,8 %), v Norimberku (o 13,6 %) a v Bangkoku (o 6,1 %).  Například v Salzburgu zaplatíte v průměru stejnou cenu jako v říjnu (3455 Kč), oproti loňskému listopadu si ale o 4, 1 % připlatíte.

Nejvíce meziročně zlevnilo ubytován v Olomouci, kde oproti loňskému listopadu zaplatíte skoro o 27 % méně. Ceny se snížily také v Istanbulu, meziročně o 12,2 %.

Oproti minulému roku došlo naopak k největšímu zdražení v Miláně, oproti loňskému listopadu se cena zvýšila o 41,7 %. Poměrně velký nárůst cen vykazuje také ubytování ubytování v Dublinu (29,5 %) a Madridu (14,6 %).

Průměrná cena ubytování ve dvoulůžkovém pokoji za noc na základě Indexu hotelových cen trivago (tHPI)

Top 33 nejhledanějších měst pro ubytování na listopad

Pozn.: trivago.cz nejprve vybralo 33 měst, o která se při hledání ubytování na listopad lidé zajímali nejvíce a pak tato města seřadilo dle jejich průměrné ceny 

Mezi 33 nejhledanějšími městy pro ubytování v listopadu je jich osm z České republiky. Nejvíce se hledá Praha a pak Londýn, kde je cena ubytování 2,8krát vyšší. Dále lidé nejvíce hledají přes trivago ubytování na listopad v Římě, Vídni, Paříži a v Brně. Nejlevnějším a nejhledanějším městem je pro tento měsíc Český Krumlov, kde můžete přenocovat průměrně za 1600 Kč za noc (dvojlůžkový pokoj – viz tabulka).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).