Ve kterém kraji nejsnadněji najdete práci?

Nejvíce pracovních pozic bylo k nalezení ke konci září ve Středočeském kraji, následovaném Prahou a Moravskoslezským krajem. Společně tvoří třetinu z celkové nabídky inzerovaných míst v ČR. Informace vyplývají z údajů společnosti Annonce.

Pracovní nabídka v Moravskoslezském kraji je poměrně vysoká i vzhledem k faktu, že region má přibližně stejný počet obyvatel jako Praha či střední Čechy. Konkurenční podmínky pro uchazeče jsou zde však tvrdší, neboť region má oproti uvedeným zhruba dvojnásobnou nezaměstnanost, uvedl Petr Langer, analytik ANNONCE na segment práce.

Podle statistik to mají kvůli nejnižší poptávce po nových pracovních nejtěžší naopak v Karlovarském kraji a na Vysočině.

Při zohlednění počtu obyvatel a nezaměstnaných je pak největší šance na získání práce v Plzeňském, Jihočeském, Libereckém a Zlínském kraji. Nejhorší podmínky z tohoto pohledu panují v Ústeckém kraji.

Z hlediska oboru jsou podle statistik Annonce nejvíce poptávány pozice v gastronomii, dopravě a logistice a obchodu. Výjimku tvoří pouze Praha, kde je nabídka nejpestřejší a nejvíce se zde nabízí pozice v administrativě a ve službách.

Podvodníci píší lidem za Českou poštu opět z jiného emailu Podvodné exekuce obejdou i nejlepší zabezpečení bankovního účtu        
MoB
MoB (neregistrovaný) 131.207.140.---
3. 10. 2013 13:59 Nový

Re: Ve kterém kraji nejsnadněji najdete práci?

Spíš je v MSK kraji mnohem nižší úroveň vzdělanosti a kvalifikovanou sílu není snadné najít. No a o kopáče už dnes asi celkem nikdo nestojí, že.