Hlavní navigace

Varování před novou verzí podvodných e-mailů

Sdílet

Redakce 13. 3. 2008

Česká spořitelna opět upozorňuje na nový typ podvodného e-mailu (tzv. phishingu). V tomto případě jde o velmi důvěryhodnou verzi, kdy pachatelé okopírovali text napsaný bankou jako varování klientům proti phishingu. Nová verze e-mailu má jako ty předešlé vzbudit dojem, že byla odeslána z e-mailové adresy České spořitelny, tentokrát však z oficiální e-mailové adresy banky csas@servis24.cz. Obsahuje odkaz v těle na údajné webové stránky internetového bankovnictví banky a uživatel je vyzván k přihlášení (verifikaci), tedy zadání osobních bankovních údajů a také PINu k platební kartě.

Česká spořitelna žádnou takovou zprávu klientům nerozesílala. S klienty nikdy prostřednictvím e-mailu nekomunikuje o tak zásadních záležitostech jako je např. zabezpečení. Nikdy nevyžaduje zadání osobních bankovních údajů jako je například PIN ke kartě či klientské číslo a heslo k internetovému bankovnictví. Skutečnost, že pachatelé na podvodné webové stránce vyžadují tyto citlivé údaje jasně poukazuje na to, že se jedná o podvod.

Proto na e-mail nereagujte a nezadávejte žádné požadované údaje. Pokud kdokoli z Vás na zprávu zareagoval, banka doporučuje ihned kontaktovat klientské centrum na telefonním čísle 800 207 207 pro zablokování karty a služby a vygenerování nových přihlašovacích údajů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 3. 2008 8:33

    Jarmila (neregistrovaný)
    Už jich mám na mailu 12, pěkně seřazené pod sebou a každý jiný. Některé jsou i se slovy v ruštině.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).