Hlavní navigace

V programu Panel 2013+ je 210 milionu. Na co je lze získat?

Sdílet

Arsen Lazarevič 11. 1. 2013

Vlastníci bytů a bytových domů mohou v programu Panel 2013+ zažádat o zvýhodněné úvěry až do výše 210 milionu Kč. Přednost dostanou žadatelé, kteří budou mít své žádosti propracovanější. K získání peněz také zájemce musí podat žádost před zahájením stavebních prací a dům musí sloužit k bydlení minimálně po dobu 5 let.

Žádat o podporu z programu Panel 2013+ mohou všichni majitelé bytů a bytových domů v České republice, to znamená jak právnické, tak i fyzické osoby, bytová družstva nebo obce, prakticky všichni, řekl ředitel Státního fondu rozvoje bydlení Jiří Koliba. Za peníze si lze opravit jádro z umakartu, střechu, hydroizolace, lodžie, balkony, stoupačky, zateplení, výtahy nebo vyměnit okna.

Jsme rádi, že si je stát vědom své odpovědnosti za bydlení v České republice. V současné době je každá koruna, která do bydlení přiteče, dobrá. Z hlediska bytových družstev, my jsme nepřestali opravovat, i když tu byl výpadek státní pomoci během posledních dvou let. 210 milionů je ale menší než malá částka. Důležité je i precizovat podmínky, třeba odstranit podmínku de minimis, uvedl Vít Vaníček, předseda Svazu českých a moravských bytových družstev.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 1. 2013 22:06

    Panel 2013+ (neregistrovaný) ---.183.broadband9.iol.cz

    V článku není uvedena úroková sazba poskytnutého úvěru. Odvíjí se od referenční sazby Evropské komise, která je v současnosti nastavena na hodnotu 1,09 % p.a. Program Panel 2013+ navíc garantuje fixaci úrokové sazby po celou dobu splácení úvěru. Doba splatnosti se podle výše úvěru může protáhnout až na 30 let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).