Spočítejte si...

Zavřít

V programu Panel 2013+ je 210 milionu. Na co je lze získat?

Vlastníci bytů a bytových domů mohou v programu Panel 2013+ zažádat o zvýhodněné úvěry až do výše 210 milionu Kč. Přednost dostanou žadatelé, kteří budou mít své žádosti propracovanější. K získání peněz také zájemce musí podat žádost před zahájením stavebních prací a dům musí sloužit k bydlení minimálně po dobu 5 let.

Žádat o podporu z programu Panel 2013+ mohou všichni majitelé bytů a bytových domů v České republice, to znamená jak právnické, tak i fyzické osoby, bytová družstva nebo obce, prakticky všichni, řekl ředitel Státního fondu rozvoje bydlení Jiří Koliba. Za peníze si lze opravit jádro z umakartu, střechu, hydroizolace, lodžie, balkony, stoupačky, zateplení, výtahy nebo vyměnit okna.

Jsme rádi, že si je stát vědom své odpovědnosti za bydlení v České republice. V současné době je každá koruna, která do bydlení přiteče, dobrá. Z hlediska bytových družstev, my jsme nepřestali opravovat, i když tu byl výpadek státní pomoci během posledních dvou let. 210 milionů je ale menší než malá částka. Důležité je i precizovat podmínky, třeba odstranit podmínku de minimis, uvedl Vít Vaníček, předseda Svazu českých a moravských bytových družstev.

Mzdy nerostou, útraty klesají Na oživení ekonomiky si budeme muset počkat do roku 2014        
Panel 2013+
Panel 2013+ (neregistrovaný) ---.183.broadband9.iol.cz
21. 1. 2013 22:06 Nový

Úroková sazba programu

V článku není uvedena úroková sazba poskytnutého úvěru. Odvíjí se od referenční sazby Evropské komise, která je v současnosti nastavena na hodnotu 1,09 % p.a. Program Panel 2013+ navíc garantuje fixaci úrokové sazby po celou dobu splácení úvěru. Doba splatnosti se podle výše úvěru může protáhnout až na 30 let.