Hlavní navigace

V Praze začíná výstava diamantů, nejdražší stojí téměř půl miliardy korun

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 7. 11. 2014

V Praze je od čtvrtka 7. listopadu 2014 otevřena unikátní výstava diamantů. Na výstavě je k vidění přes 200 kusů volných diamantů, jejichž hodnota přesahuje 5,5 milionu USD. S unikátním 64karátovým diamantem tedy přesahuje jejich cena 21,5 milionu USD. Jde ale jen o hodnotu volných diamantů bez ceny luxusních diamantových šperků a diamantových hodin, popisuje výstavu Luboš Říha, předseda představenstva společnosti  Diamonds International Corporation, které diamanty patří.

Pro návštěvníky je přichystána i široká paleta diamantů s váhou od 1 do 10 karátů různých parametrů. Dále jsou na výstavě i diamanty barevné, například 10,30karátový diamant v intenzívní žluté barvě, který byl vytěžen v Jižní Africe v roku 2013 a surovina puvodně vážila 28 karátů. Jeho hodnota je 400 000 USD.

Nejhojněji je na výstavě zastoupen kulatý briliant (cca  200 ks), který je nejoblíbenějším tvarem pro investiční diamanty. Mezi ostatní brusy zastoupené na výstavě patří Cushion, kterému se také přezdívá „polštářek“, Radiant (v bílé i intenzivně žluté barvě). Lze si prohlédnout i několik diamantů brusu Emerald, a Oval, populární jsou i Princess, Heart (srdíčko) a Pear (kapka, hruška). Premiéru má na výstavě diamant netradičního tvaru, tzv. Heptagon, jehož název vychází z jeho sedmistranného tvaru.

Diamantovou výstavu můžete navštívit v showroomu DIC v ulici Široká 15 v Praze 1. Otevřena je pro veřejnost denně až do 16. listopadu 2014 od 10:30 do 19.00.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).