Hlavní navigace

V mobilní aplikaci Raiffeisenbank si nově můžete nastavit cizí měnu

Sdílet

Veronika Němcová 27. 2. 2020

Raiffeisenbank uvedla několik novinek ve své aplikaci Mobilní eKonto. Tou největší je podle banky úprava práce s měnovými složkami běžných účtů. V aplikaci lze nyní jednoduše aktivovat úplně novou měnu ke stávajícímu účtu nebo si nastavit vybranou měnu jako hlavní.

Pokud si klient změní před cestou do zahraničí hlavní měnovou složku například na eura, veškeré realizované platby kartou a výběry z bankomatů budou blokovány v dané měně. Je však důležité myslet na dostatek prostředků na používané měnové složce,  říká produktový manažer Raiffeisenbank Filip Karbulka.

Banka nabízí v případě Aktivního nebo Prémiového účtu devatenáct měn, mezi nimiž je možné v aplikaci přepínat označením dané vlajky, přidání nové měny funguje stejně. Měnovou konverzi lze provést podržením a přetažením jedné měny na druhou.

Banka dále zjednodušila databázi vzorů z příchozích plateb. Ty obsahují název a číslo účtu plátce a klienti. V aplikaci jsou pod názvem Protistrany, a to buď na formuláři platby v sekci Příjemci, nebo na detailu účtu v sekci Trvalé platby a vzory. V detailu účtu Protistrany lze vybrané plátce skrýt nebo je přejmenovat. 

Aktualizovaná aplikace umožňuje i změnu tarifu běžného účtu. Na detailu běžného účtu v sekci Nastavení si může klient vybrat Chytrý účet, který je s nulovými poplatky nebo Aktivní účet za 49 korun měsíčně. Změna se aktivuje od následujícího měsíce a možnost volby platí jak pro retailové, tak podnikatelské účty.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).